Share/Save/Bookmark

کد مطلب :18315
تاریخ انتشار : جمعه 25 دلو 1392 ساعت : 16:15:10

پیروزی تیم ملی بسکتبال بانوان افغانستان در اردوی تدارکاتی مشهد مقدس

تیم ملی بسکتبال بانوان افغانستان برای اردوی تداکارتی و بازیهای دوستانه به شهر مشهد مقدس ایران سفر کرده، شب گذشته در سالن سجاد این شهر توانست تیم سمپاد مشهد را شکست دهد. 
این کاراوان ۱۵ نفره را قوس الدین نیک بین سکرترجنرال فدراسیون بسکتبال، عبدالواسع پژمان سرمربی،حلیمه سنگر کمک مربی و بازیکنان پلوشه سنگر، تهمینه و وژمه پردیس، فرشته احمدزی فرشته درویش، هدیه یوسفی وجیهه کریمی، راضیه گل آزار، فهیمه احمدی، زهرا موسوی، طاهره یوسفی و یگانه جعفری تشکیل می دهند. 
تیم بسکتبال بانوان افغانستان که از حمایت و تشویق های بی امانه خیلی کثیری از بانوان مهاجر ورزش دوست مقیم مشهد بهره می برد در سه بازی تدارکاتی خود صاحب دو شکست و یک پیروزی شد، این تیم به ترتیب مقابل تیم بسکتبال بانوان قدس مشهد با نتیجه ۲۶ به ۴۹ بازی را واگذار کرد و در بازی دوم مقابل تیم بانوان نیشابور نیز با نتیجه ۱۷ به ۳۷ تن به شکست داد ولی در بازی سوم خود مقابل تیم سمپاد مشهد مقدس با نتیجه ۱۲ بر ۳۸ صاحب پیروزی شد. 
به گفته عبدالواسع پژمان سرمربی تیم ملی بسکتبال افغانستان، کاروان تیم ملی بانوان افغانستان بنا به دعوت فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران برای اردوی تمرینی و بازی های تدارکاتی به شهر مشهد مقدس ایران سفر کرده است. 
پژمان با اشاره به ۳۵ سال از شروع ورزش بسکتبال در افغانستان، بیان کرد: متاسفانه دولت افغانستان نسبت به ورزش بسکتبال بی تفاوت است و هیچگونه همکاری و مساعدتی نسبت به تیم بسکتبال (مردان – زنان) نکرده است، به عنوان مثال در کابل از یک ورزشگاه موجود بالغ بر ۴۰ رشته ورزشی استفاده می کند که حتی تیم بسکتبال نمی تواند به خوبی تمرین داشته باشد. 
وی افتخارات تیم بسکتبال را در تاجیکستان ۲۰۱۲ و بازیهای ساحلی آیانگ چین را یاد آور شد و گفت: تیم بسکتبال افغانستان زنان و مردان از آینده و پتانسیل بالایی برخوردار است که این توجه مسوولان و تجار حامی ورزش را می طلبد ما انتظار داریم تجار افغانستانی ما مانند کریکت و فوتبال از رشته بسکتبال نیز حمایت های مالی بکنند، تا ما بتوانیم افتخار آفرین باشیم. 
سرمربی بسکتبال کشورمان در ادامه افزود: تیم بسکتبال افغانستان تورنمت های آسیایی کشور نپال و بازیهای ساحلی تایلند را پیش رو دارد و ما هنوز آمادگی برای شرکت در این مسابقات را کسب نکردیم که همه اینها به نبود بودجه کافی ارتباط دارد. 
پژمان در آخر از مهمان نوازی هیئت فدراسیون بسکتبال مشهد مقدس تشکر کرد و گفت: این فدراسیون از تمام لحاظ کاروان اعزامی بسکتبال بانوان افغانستان میزبانی کرده است و همچینین از پریماه احمدی از مهاجرین ورزش کار مقیم مشهد هماهنگ کننده برنامه های این اردو کمال قدردانی را دارم. 
اکرم حسینی مدیر تیم سمپاد مشهد مقدس نیز، ضمن تمجید از تیم ملی بانوان افغانستان عنوان داشت: این تیم آماده و با قدرتی بود ولی متاسفانه نیاز به کسب تجربه و بازیهای تدارکاتی بیشتری دارند تا بتوانند در سطح بالاتری بازی بکنند. 
حسینی در ادامه عنوان داشت: چون بسکتبال بانوان ایران دارای پیشینه و جا افتاده تر است، باید از مربیان و داوران بانو ایرانی استفاده کنند و بازیهای تدارکاتی خارجی بیشتر استفاده کنند. 
لازم به ذکر است در پایان مسابقه مدال ها و کاپ قهرمانی ( با عنوان نزدیکی دو ملت و ورزش بسکتبال افغانستان و ایران) به سرمربی و بازیکنان تیم ملی زنان افغانستان اهدا شد. 


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد