Share/Save/Bookmark

کد مطلب :24858
تاریخ انتشار : شنبه 9 حوت 1393 ساعت : 13:46:41
سخنگوی دفتر صلیب سرخ درغزه

تلاش ها برای کاهش رنج های مردم غزه بی نتیجه بوده است

سخنگوی دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در نوارغزه با اذعان به اینکه اقدامات صورت گرفته برای کاهش آلام و رنج های مردم غزه تاکنون بی نتیجه بوده است، خواستار اتخاذ تصمیمات مناسب و یافتن راه حلی پایدار برای پایان دادن به اوضاع سخت مردم غزه شد.
سهیر زقوت سخنگوی دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در غزه خواستار ارسال سریع کمک ها و امکانات از سوی سازمان ها و هیات های بین المللی برای مردم این منطقه شد.
جنگ 51 روزه رژیم صهیونیستی علیه نوارغزه که با مقاومت مردم این منطقه باشکست این رژیم پایان یافت، موجب ویرانی تاسیسات زیربنایی و خانه های هزاران فلسطینی ساکن این منطقه و آوارگی آنان شد.
رژیم صهیونیستی در جنگ 51 روز بیش از 2200 فلسطینی را به شهادت رساند که بیشتر آنان زنان ، کودکان و سالخوردگان هستند.
تاکنون وعده های داده شده از جمله در اجلاس قاهره برای بازسازی ویرانی ها عملی نشده و رژیم صهیونیستی نیز با تشدید محاصره ظالمانه نوارغزه مانع رسیدن مصالح ساختمانی و امکانات دیگر برای بازسازی شده است.
ادامه این روند با توجه به سرمای شدید ناشی از چند توفان سهمگین پی یر پی که منطقه را در نوردید، زندگی مردم غزه را با مشکلات جدی روبه رو کرده است و ناظران نسبت به انفجار اوضاع در نوارغزه هشدار داده اند.
از سوی دیگر موسسه های بین المللی فعال درغزه، طی سال های گذشته که محاصره ظالمانه این منطقه از سوی رژیم صهیونیستی ادامه داشته است، نتوانسته اند اقدامی جدی برای بازسازی انجام دهند.
این محاصره باعث شد برخی از موسسه ها سکونت گاه هایی موقت دایر کنند تا خانواده های آسیب پذیر از شرایط ناگوار تا حدودی نجات یابند.
سهیر زقوت اظهار داشت: نوار غزه برای برون رفت از مشکلات نیاز به تصمیم های سیاسی قاطع و راه حلی دارد که تداوم داشته باشد و بتواند درد و رنج پناه جویان غزه را کاهش دهد، رنج هایی که در اثر سه جنگ از سال 2008 تا 2014 دامنگیر مردم آن شده است.
دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در غزه به منظور کاستن از پیامدهای فاجعه بار جنگ اخیر رژیم صهیونیستی علیه غزه، در ماه های پس از این جنگ فعالیت های خود را افزایش داده است.
سخنگوی دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ درغزه تاکید کرد که «تلاش های صورت گرفته که همچنان ادامه دارد تنها یک مسکّن است و باعث تسکین موقت درد می شود و به معنی پایان مشکلات نیست.
گروه های مختلف فلسطینی در خصوص شکست ماموریت تونی بلر نماینده کمیته چهارجانبه بین المللی که چند روز پیش به غزه سفر کرده بود اتفاق نظر دارند و تاکید کرده اند که شروط مطرح شده از سوی این کمیته قابل عملی شدن نیست.
این شروط به ویژه از آن جهت که مسائل انسانی را باقضایای سیاسی همچون روابط با مصر و سایر کشورهای عربی و نیز سازش با رژیم صهیونیستی مرتبط می کند در چارچوب قانونی جلوه دادن محاصره غزه و زیبا نشان دادن چهره کریه رژیم صهیونیستی ارزیابی می شود.
سازمان ملل ، اتحادیه اروپا ، آمریکا و روسیه چهار عضو کمیته چهارجانبه بین المللی هستند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد