Share/Save/Bookmark

کد مطلب :26017
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 ثور 1394 ساعت : 16:04:06

قیام برده های سیاه این بار در تل آویو

حدود پنج هزار یهودی اتیوپی تبار در اعتراض به رفتار نژادپرستانه صهیونیست ها در تل آویو تظاهرات کردند. تظاهرات با حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به خشونت کشیده شد. این تظاهرات پس از انتشار تصاویر ویدئویی از ضرب و شتم یک یهودی اتیوپی تبار روی داد.
اعتراض گروهی از یهودیان اتیوپی تبار به رفتار نژادپرستانه صهیونیست ها در تل آویو، با حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به خشونت کشیده شد.
نظامیان صهیونیست با گاز اشک اور و نارنجک صوتی به معترضان یورش بردند.  در این درگیری بیش از 50 تن از جمله شماری نظامی صهیونیست زخمی شدند.
معترضان فریاد می زدند، «سفید پوست، سیاه پوست.. همه ما انسان هستیم»، شعاری بود که یهودیان اتیوپی تبارمعترض در تل آویو سر می دادند.
آنها پارچه نوشته هایی با خود حمل می کردند که بر روی آن نوشته شده بود: «تبعیض و نژاد پرستی بس است». تضاهرات کنندگان همچنین شماری از خیابان های تل آویو از جمله چند ساختمان های دولتی و اداری را مسدود کردند.
این تظاهرات پس از آن روی داد که تصاویر ویدئویی از ضرب و شتم یک یهودی اتیوپیایی تبار به دست دو نظامی صهیونیست منتشر شد.
نظامیان رژیم صهیونیستی با با گاز اشک آور و گلوله های صوتی به معترضان یورش بردند و شماری را باز داشت کردند .
خبرنگار شبکه المیادین در اینباره گفت: این تظاهرات را می توان انقلاب برده ها نام داد، زیرا در جامعه صهیونیست ها با یهودیان اتیوپی تبار مانند برده رفتار می شود.
سران رژیم صهیونیستی می خواهند به سرعت این تظاهرات را سرکوب کنند تا به اقشار دیگر سرایت نکند. 85 درصد از کودکان اتیوپی تبار زیر خط فقر هستند، 13 درصد از جوانانشان بیکار هستند و در مجموع تبعیض زیادی برضد آنها وجود دارد از جمله اینکه آنها حق اهداء خون ندارند و ازدواج با آنها نیز صورت نمی گیرد.
بیش از 135 هزار یهودی اتیوپیایی در فلسطین اشغالی زندگی می کنند. به علت اینکه این افراد آفریقایی تبار هستند، مقامات رژیم اشغالگر قدس آنها را شهروند درجه سه محسوب می کنند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد