Share/Save/Bookmark

کد مطلب :26972
تاریخ انتشار : شنبه 6 سرطان 1394 ساعت : 14:05:38

امام خمینی (ره) در حمایت از مظلوم پدیده ای تکرار ناشدنی است

روز جهانی قدس روز مقابله ملت های مظلوم در برابر ظالمان و مستکبران است. روزى است که ملت های ضعیف با اعلام وجود در مقابل ظالمان سرنوشت خود را به دست خویش تعیین می کنند.
عزالدین الدحنون شهردار بیت لاهیای فلسطین در آستانه 37امین سالروز جهانی قدس در مورد مواضع امام خمینی (ره) در مخالفت با ظلم و استکبار و حمایت از مسئله فلسطین با اشاره به شخصیت نادر ایشان در دفاع از مظلوم گفت: امام خمینی (قدس سره) در جهان اسلام پدیده ای بودند که هرگز تکرار نخواهند شد.
وی در مورد اهمیت نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس گفت: این روز مقابله ملت های مظلوم در برابر ظالمان و مستکبران است. در این روز مستضعفین برای مقابله با زیاده خواهی ها به پا می خیزند. روز قدس، روزى است که ملت های ضعیف با اعلام وجود در مقابل ظالمان سرنوشت خود را به دست خویش تعیین می کنند.
الدحنون تاکید کرد: اقدام بی نظیر امام خمینی در انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس باعث وحدت امت اسلامی شده و قدس به عنوان قطب نمای جهان اسلامی معرفی می شود.
وی با اشاره به اینکه فلسطین بدون قدس معنا ندارد، خواستار وحدت بیش از پیش امت اسلامی در مناسبت هایی همچون روز جهانی قدس برای آزادی فلسطین از لوث وجود اشغالگران شد.
این مقام فلسطینی با بیان اینکه نامگذاری روز قدس توسط امام خمینی (ره) احیاکننده مسئله فلسطین است، تصریح کرد: حمایت از فلسطین و اعلام جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، خطر صهیونیسم جهانی را به جهانیان یادآور شد و همگان را به حمایت از فلسطین و قدس دعوت کرد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد