Share/Save/Bookmark

کد مطلب :27796
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 اسد 1394 ساعت : 13:33:33

هدیه ویژه نتانیاهو برای جشن تولد باراک اوباما

پایگاه خبری رادیو سراسری رژیم صهیونیستی موسوم به شبکه هفت (ArutzSheva) گزارش داد: "نتانیاهو برای روز تولد 54 سالگی رییس جمهور آمریکا برنامه مفصلی ترتیب داده است."
این پایگاه نوشت: «درحالی که قرار است روز سه شنبه این هفته نتانیاهو نخست وزیر اسراییل با بیش از صد گروه یهودی آمریکایی کنفرانس اینترنتی داشته باشد، اوباما، کری وزیر خارجه خود را به منظور ضدحمله به سراغ گروه های یهودی فرستاده است.»
به گفته آروتزشوا، این کنفرانس به میزبانی سازمان کنفرانس روسای سازمان های یهودی اصلی آمریکا و بنیاد یهودی آمریکای شمالی برگزار می شود و به گفته برگزارکنندگان علاوه بر پخش اینترنتی، در کنیسه های آمریکا به صورت زنده و مستقیم مشاهده خواهد شد.
نکته جالب توجه آن که، تاریخ برگزاری این همایش به مناسبت سخنرانی نتانیاهو، "تصادفاً" مصادف با روز تولد 54 سالگی باراک اوباما رییس جمهور آمریکا در سه شنبه چهارم اوت تعیین شده است.
"استفن گرینبرگ" رییس کنفرانس روسا در این زمینه به آروتز شوا گفت: «مسایل مربوط به توافق هسته ای ایران پیچیده است و برای جامعه یهودیان آمریکای شمالی پیامدهای قابل توجهی در پی دارد. ما از این فرصت منحصربفرد برای سخنرانی نتانیاهو استقبال می کنیم، کسی که کمک کرده این مسائل حیاتی، در معرض توجه عموم جامعه قرار بگیرد.»
همچنین آروتز شوا با اعلام این که اوباما به جان کری ماموریت داده با همان سازمان هایی که برگزارکننده سخنرانی نتانیاهو هستند برنامه گفتگو برگزار کند، این تحولات را یک "جنگ در حوزه روابط عمومی" خوانده است. در گزارش این پایگاه صهیونیستی، به شکاف موجود در جامعه یهودیان آمریکا در پی توافق اشاره شده و می نویسد: «گروه راست گرای آیپک (AIPAC) و گروه چپ گرای جی استریت (J-Street) با یکدیگر وارد یک جنگ تمام عیار تبلیغاتی و چندمیلیون دالری شده اند.»


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد