Share/Save/Bookmark

کد مطلب :29015
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 ميزان 1394 ساعت : 15:07:16

شمارش معکوس برای آغاز انتفاضه سوم با تهدید شدید نتانیاهو

بر اثر تیراندازی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در طولکرم در شمال غرب کرانه باختری رود اردن، یک جوان فلسطینی به شهادت رسید.
منابع بیمارستانی فلسطینی شامگاه یکشنبه، اعلام کردند، یک فلسطینی بر اثر تیراندازی صهیونیست ها در طولکرم به شهادت رسید.
خبرها از سرزمین های اشغالی حاکی از آن است که نظامیان رژیم صهیونیستی برای نخستین بار بخش قدیمی شهر قدس را بر روی فلسطینیان بستند. هم اکنون بخش قدیمی شهر قدس بطور کامل محاصره و به یک پادگان نظامی تبدیل شده است و فقط توریست ها، صهیونیست ها، دانش آموزان و مالکان فروشگاه ها مجوز ورود به این بخش را دارند.

وزارت امور خارجه فلسطین تعرض صهیونیست ها به حقوق فلسطینیان و هتک حرمت قدس و مسجد الاقصی را به شدت محکوم کرد. این وزارتخانه در بیانیه ای، عملیات اعدام میدانی را که نظامیان رژیم اشغالگر بر ضد کودکان و نوجوانان فلسطینی مرتکب می شوند و تازه ترین آن اعدام میدانی فادی علون 18 ساله، در شهرک العیسویه در قدس بود را به شدت محکوم کرد..

علون، دومین فلسطینی است که به اتهام حمله به صهیونیست های شهرک نشین در روزهای گذشته در بیت المقدس به دست نظامیان صهیونیست، به شهادت رسیده است.
محمود الزهار، یکی از رهبران جنبش حماس در پی این اقدام نظامیان صهیونیست، از فلسطینیان ساکن کرانه باختری خواسته است برای دفاع از قدس و مسجد الاقصی سلاح در دست گیرند.
سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین نیز خواست تا همه فلسطینیان برای دفاع از مسجد الاقصی قیام کنند و بر شدت اقدامات ضد صهیونیستی خود بیفزایند.
محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی هم از بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد تلاش برای جلب حمایت بین المللی از مردم فلسطین را خواستار شد.


نتانیاهو فلسطینیان را به واکنشی شدید تهدید کرد

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی وعده داد، در برابر مقاومت فلسطینیان واکنشی شدید، نشان خواهد داد.
عامل عملیات شهادت طلبانه اخیر در قدس، در آخرین پیام خود نوشت: بر اساس آنچه مشاهده می کنم، انتفاضه سوم آغاز شده است. آنچه در مسجد الاقصی می گذرد بر سر مقدسات ما و محل عروج پیامبر ما می آید و آنچه بر سر زنان قدس می آید بر سر مادران و خواهران ما می آید، من گمان نمی کنم ملت فلسطین به ذلت و خواری تن دهند... ملت بپا خواهند خواست...بلکه به پا خواسته اند.


در گیری در رام الله شدت گرفت
نیروهای صهیونیستی با فلسطینیان در شمال رام الله درگیر شده اند.
نظامیان صهیونیست با فلسطینیان در مرکز ایست و بازرسی«عطاره» در شمال رام الله درگیر شده اند.
آنها «باب عمود» [یکی از دروازه های مسجد الاقصی] را بستند و مانع از ورود نمازگزاران به این مسجد شدند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد