Share/Save/Bookmark

کد مطلب :31112
تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 دلو 1394 ساعت : 13:53:28

تاکید رئیس‌جمهور بر حل مشکلات مردم قندهار در سفری یک روزه به این ولایت

رئيس جمهور غنی امروز چهارشنبه در سفری یک روزه به ولایت قندهار رفت؛ وی در دیدار با مردم قندهار تأکید کرد که به وضعیت اقتصادی و اجتماعی باشنده‌گان این ولایت توجه جدی خواهد کرد.
رئیس جمهور اشرف غنی اظهارداشت: "ما نُه میدان هوایی خود را به زونهای اقتصادی تبدیل میکنیم. در بخش شاروالی ها، شاروالی های هرات، ننگرهار، مزار و قندهار را صلاحیت های خاص می دهیم. زیر نظر والی صاحب در قندهار هم شاروالی صلاحیت زیادی خواهد داشت و شاروالی هایی که کار خوب انجام دهند برایشان یک حساب قرضه هم داده می شود."
مسئولان نظامی؛ غیرنظامی و بزرگان قندهار دور هم جمع شدند و خواست‌هایشان را از رئیس‌جمهور مطرح کردند.
همایون عزیزی والی قندهار در این گردهمایی اظهارداشت: "رئیس صاحب جمهور ما برای مبارزه با فساد اداری و سالم سازی اداره برنامه‌های جدی را تعقیب کرده‌ایم؛ کوشش می‌کنیم تا برای نزدیک سازی مردم با دولت کار بیشتری کنیم."
سیدجان خاکریزوال رئیس شورای ولایتی قندهار افزود: "از رئیس صاحب می‌خواهم که به وضعیت پروژه‌های اقتصادی ما توجه کنید. سرک میدان هوایی ما بسیار تلفات دارد و همیشه روزی دو یا سه تصادف می شود و یک پروژه ۲ ساله ما هیچ خلاص نمی شود."
مهمترین خواست بزرگان قندهار از رئیس جمهور این است تا به وضعیت جوانان و بازرگانان این ولایت توجه جدی کند. به باور آنان از ده ها شرکت تولیدی در پارک صنعتی قندهار تنها چند شرکت فعالیت دارند و باشنده‌گان این ولایت از بیکاری و نبود زمینه‌های معیاری آموزش رنج می برند.
حاجی نصرالله بزرگ قوم تأکید کرد: "مردم ما و جوانان ما بیکار هستند. در قسمت برق قندهار ۱۴سال می شود که به نام این و آن برق ما جور نمیشود و ما حیران هستیم که آواز خود را به گوش کی برسانیم."
برنامه بگونه ی عادی به پیش رفت، اما در گوشه‌ای از مجلس جنگ لفظی میان رئیس شورای ولایتی قندهار و رئیس تشریفات کاخ ریاست جمهوری به برخورد فیزیکی میان آنان مبدل شد و برنامه را برای چند دقیقه مختل کرد.
رئیس جمهور از مقام‌های محلی قندهار می‌خواهد تا مانند دیگر ولایت‌ها برنامه‌ها و نیازهایشان را با اعضای کابینه شریک سازند.
آقای غنی در کنار دیگر برنامه‌ها برای قندهار از افزایش ظرفیت تولید برق بند کجکی و ساخت خط آهن میان ولسوالی سپین بولدک و شهر قندهار نام برد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد