Share/Save/Bookmark

کد مطلب :58276
تاریخ انتشار : پنج شنبه 14 ثور 1396 ساعت : 08:12:54

اعتصاب غذای 50 تن از رهبران جنبش‌های فلسطینی

یک نهاد حامی زندانیان فلسطینی اعلام کرد بیش از 50 رهبر گروه‌های فلسطینی در زندان‌های رژیم اسرائیل اعتصاب غذا می‌کنند.
به گزارش فلسطین الیوم، عیسی قراقع، رئیس شورای امور اسرا و آزادگان فلسطینی، در نشستی مطبوعاتی در رام‌الله با اشاره به اعتصاب غذای گسترده زندانیان فلسطینی، خاطر نشان کرد اعتصاب غذای رهبران گروه‌های فلسطینی از روز پنج‌شنبه آغاز خواهد شد.
قراقع افزود مسئولان زندان‌های اسرائیل با هدف شکست اراده اسرا و پایان بخشیدن به اعتصاب‌های این افراد، به هعامال شکنجه‌های روحی و روانی علیه آنان متوسل شده‌اند.
گفته می‌شود این اسرا از رهبران حماس، جنبش جهاد اسلامی فلسطین و دیگر گروه‌های مردمی هستند.
رهبران گروه‌های فلسطینی در حالی ان تصمیم را اتخاذ کرده‌اند که بیش از دو هزار زندانی فلسطینی به دلیل نادیده گرفته‌شدن حقوق انسانی خود در زندان‌های اسرائیل از 28 فروردین اعتصاب غذا کرده‌اند.
پیشنهاد اعتصاب غذا که با عنوان «آزادی و کرامت» ادامه دارد، از سوی مروان البرغوثی، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و احمد سعدات، دبیر کل مردمی این جبهه و شماری از رهبران اسیر فلسطینی مطرح شد.
در ابتدا شمار اعتصاب کنندگان 700 نفر بود اما با گذشت زمان اعتراض به وضعیت نامناسب زندان‌ها و بی‌توجهی به وضعیت بهداشت و احقاق حقوق، گسترش یافت به طوری که تاکنون تعداد اسرای معترض فلسطینی از دو هزار نفر عبور کرده است.
بر اساس این گزارش، سازمان زندان‌های رژیم اسرائیل اجازه نوشیدن آب خنک را برای زندانیان منع کرده و آنان را وادار می‌کند آب گرم بنوشند .
به گزارش خبرگزاری فرانسه، حدود شش هزار و 500 فلسطینی در حال حاضر در زندان‌های اسرائیل زندانی‌شده‌اند که 62 تن از آنان زنان فلسطینی و 300 تن نیز زیر سن قانونی هستند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد