خوش آمدید

Share/Save/Bookmark
ارسال به دوستان نسخه چاپی فایل متنی
کد مطلب :58779
تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 جوزا 1396 ساعت : 07:27:01
امام خمینی(ره) در کلام دیگران

خوشتراز آن باشد که سر دلبران
گفته آید در حدیث دیگران
بسیار ناقص مانده است.
پهنای اندیشه، زوایای شخصیت و آفاق وجودیت بحری است پرگهر،اکسیری است ناشناخته و آفتابی بلند که تنها خفاشانی ناتوان از رویت ، حقیقت از دیدارت محروم مانده اند. و نامحرومان بلندای عظمت و روحی و فکریت ، در کویر ذهن خویش فرو مانده اند.
تو، چهره استثنایی و رمز و معمای این قرن بودی ، پدری دلسوخته ، رهبری خردمند وامید همه محرومان .
در ظلمت تاریخ معاصر، درخشیدی و روزنه امیدی برای ستمدیده گان آفریدی .
از تزویرگران نقاب برگرفتنی و مسلمانان را به عزت و قدرت خویش فرا خواندی و بیم و یاس رااز آنان زدودی .
دشمنانت : (صاحبان زر و زور تزویر) همه آنچه در توان داشتند، علیه توبه کار گرفتنداما فریادت رساتر گشت ، مبارزه ات جدی تر و عمیق تر گردید و راهت پرفروغتر شد
ازاسلام ناب محمدی ،اسلام مردم پابرهنه مغضوب قدرتها وابرقدرتها گفتی و اندیشه مذهبی را به متن جامعه آوردی.
سالهای سال ، برای بیداری واحیاگری واحقاق حقوق غارت شدگان تبعید و سختی ومبارزه راانتخاب نمودی و تا لحظه آخر، دراین راه از پای ننشتی .
از افغانستان ، فلسطین ، لبنان ، آفریقا و آمریکای لاتین و همه آنجا که ظلمی رفته و حقی پایمال شده گفتی و به قیام فرا خواندی .
پس آنک ،اینان ، پس از تو، چرا برخود نگریند که این سوختن و گریستن کمترین کاری است که دلباختگان تو داشته اند. و بیشترین مسوولیت خویش را شناخت پیام و رهروی از راهت یافته اند واینک آنچه در ذیل می آید، برگرفته ای است از:اظهار نظرهای برون مرزی : (رسانه ها، شخصیت ها، دوستان و بیگانگان ) که هر یک ، به مقدار برکه وجودی خویش سیراب گشته و برایت سخنی دارد.


الگویی از رهبری ایده آل
ژنرال موسی ترائوره ، رئیس جمهوری مالی :
امام خمینی ، شخصیت استثنایی بود که تاثیری جاودانه در تاریخ معاصرایران ،امت اسلامی و جهان برجا گذاشت .امام خمینی ، تجلی تمام ایده آلهای رهبری واستقلال ملی است .


رهبری در مسیرارزشمند
رابرت موگابه : ما، عزادار در گذشت اندوهناک یک قهرمان بزرگ روحانی هستیم ، شخصیتی که تمام ملت ایران را در مسیر یکی ازارزشمندترین انقلاباتی رهبری کرد که جهان تا به حال به خود ندیده است .


ترکیبی عملی از جامعه مدرن و شریعت
زمزم ، نشریه ای اسلامی در یوگسلاوی به همراه عکس بزرگی از امام :
...بدون شک ،امام خمینی ، با رهبری انقلاب درایران ، مردم رااز سلطه رژیم استبدادی شاه ،اقتصاد آمریکایی و سلطه فرهنگی و سیاسی و استثمار نجات داد...امام خمینی تعهد داشت که : ترکیبی عملی از جامعه مدرن و شریعت راارائه نماید، تا نشان دهد که اجرای شریعت در کشورهای اسلامی ، ممکن است واو راه حلهای مناسبی برای احتیاجات دنیای مدرن امروزارائه می کند.امام ،اعلام نمودند که :احتیاجی به علمایی نیست که برای 14 قرن ، تنها همان مشکلات قدیمی را، که اکنون کم و بیش شناخته شده اند یااهمیت خود را در دنیای جدیداز دست داده اند، مورد بحث قرار دهند.ایشان گفته اند: علمایی احتیاج است که چشم اندازهای تازه ای در توسعه اسلامی باز کنند و به احتیاجات مدرن زندگی روی زمین پاسخ دهند.


الگوئی جاوید
سراسقف کلیسای انگلیکن استرالیا: بی شک ، آیه الله خمینی به عنوان یک رهبر مذهبی و به صورت الگو باقی خواهد ماند.


از بزرگترین انبیای انقلاب
رهبر لیبی : با قلبی شکسته و مجروح ، فقدان جبران ناپذیر و جانسوز امام امت را تسلیت می گویم و خود را دراین غم بزرگ همچون فرزندان سلحشورایران و تمامی مسلمانان و مستضعفان جهان ، داغدار می دانم . امام خمینی ،از بزرگترین انبیای انقلاب و دشمن سرسخت :امپریالیسم ، صهیونیسم واستکبار جهانی بود. بی شک ، نام ایشان در تاریخ اسلامی برای همیشه ثبت خواهد ماند.


مزار و زیارتگاه مسلمانان و مبارزین استقلال و آزادی
وزیر خارجه بورکینافاسو:امام خمینی ، رهبری تمام مسلمانان جهان را بر عهده داشت . مزار وی ، در آینده ، زیارتگاه همه کسانی که برای آزادی واستقلال مبارزه می کنند، خواهد شد.
در سایه عرفان قلعه ای خلل ناپذیر محمدامیراوز ( از ماهنامه تکلیف چاپ اسلامبول )امام خمینی : در سایه عرفان ، در مقابل هرگونه ستمی ، ظلم و شکنجه چون قلعه ای خلل ناپذیر بود.


زدودن بیم و یاس از مسلمانان
شیخ ابراهیم غنیم ،از علمای برجسته فلسطین : گشودن چشم جهانیان به اسلام و زدودن یاس از قلوب مسلمانان ،از دست آوردهای امام خمینی بود.


جاودانگی پیام
زکی بدوی ، رئیس کالج اسلامی لندن : پیام امام خمینی به مسلمانان و دیگر جهانیان تا مدتهای بسیار مدیدی طنین انداز خواهد بود.


اسلامی بنیانگذار رنسانس
عبدالرحمن دیلی (در روزنامه ملی گازته ):امام خمینی ، به عنوان نامی غرورآفرین در مبارزات ملت مسلمان ، علیه استعمار و نظم در خاطره ها زنده خواهد ماند...انقلاب اسلامی ، نقطه عطفی در تاریخ معاصرایران به شمار می رود.امام خمینی ، با سرنگون کردن رژیم شاه ، مایه امید مستضعفان جهان و بنیانگذار رنسانس اسلامی شد.


رهبری جنبش بیداری
شیخ سعید شعبان : رحلت عالم عالی مقام ، قهرمان قرن و معجزه آفرینی که ایران رااز چنگال استعمار واستکبار نجات داد و جنبش بیداری اسلامی جهان را آغاز و رهبری کرد، مایه تاسف بسیاراست .


تغییر معادلات
الدیار:امام خمینی ، همه معادلات سلطه گری ریشه دار در دنیا را تغییر داد.


شکست غرورابرقدرتها
جنگ ، چاپ راولپندی :امام ، با مجاهدات خویش ، غرورابرقدرتها را شکست .


تاثیرپذیری
المجاهدالمصوعی ،از علمای سومالی :امام خمینی ، نه تنها توده های مردم ایران را به حرکت درآورد، که هم اکنون ، مردم تمام دنیا نیز تحت تاثیرامام خمینی هستند.انقلاب اسلامی ، در کل عالم اسلامی و دلهای همه مستضعفین ، تاثیرات بزرگی گذاشته است . در حقیقت ،این انقلاب ، یک بازنگری به حقیقت اسلامی است و در سطح جهان ،اسلام را با محتوای جدید عرضه کرده است .


روزنه امید
تراب زمزمی ، نویسنده تونسی : نهضت امام خمینی ، روزنه امید صدها میلیون مسلمان و میلیاردهاانسان تحت ستم ، در سراسر جهان است .


تغییر دهنده واقعیت سیاسی قرن بیستم
رادیو کلن : بدون تردید، نام امام خمینی ، در تاریخ جهان در ردیف مردانی ثبت خواهد شد که واقعیت سیاسی قرن بیستم را تغییر داده اند.
او، در درجه اول ، شخصیتی بود پیرواصول دین اسلام و یک مبارز مذهبی ، که بر سر عقاید خود، حاضر به مصالحه و معامله نبود. همین وی را به صورت شخصیتی پرنفوذ و جاذبه ، برای همه کسانی درآورد که در جریان موج اسلام گرایی به دنبال هویتی می گشتند که ریشه در قرآن داشت .
سفیراسرائیل در رژیم شاه :امام خمینی ، معرف افراطی گری شیعه بود که اسلام متعصبانه را به مرزهای ما آورد.این تلقی ازاسلام ، بزودی ، محو نخواهد شد.


شایستگی اداره جامعه بشری
نماینده مسلمانان آرژانین : ما رهبری رااز دست دادیم که قادر به اداره جامعه بشریت بود و جا دارد که بر خود بگیریم .


هدیه ای آسمانی در عصر ظلمت
شیخ سعید شعبان : خداوند،امام خمینی رااز مزایای بی مانندی برخوردار کرد واو را در عصر کفر و جاهلیت به جهان اسلام اهداء نمود، تا با اراده ای محکمتراز فولاد وایمانی استوارتراز کوهها، در برابر مشرکان و مستکبران قیام کند واسلام را تجدید حیات بخشد.امام خمینی ، دولت اسلامی راا در پایگاهی ، به وسعت یک میلیارد مسلمان ، بنا نهاد و ندای وحدت شیعه و سنی را تحقق بخشید


جاودانگی روحی که او دمید
،رئیس شورای موقت حاکم بر غنا:ارتحال امام خمینی ،ضایعه ای جبران ناپذیر رای تمامی مردم جهان سوم بود که از مبارزات ایشان علیه سلطه واستعمار قدرتهای بزرگ ،الهام گرفته بودند. من اطمینان دارم ، روح انقلابی که امام خمینی در دوران رهبری در دل ها واذهان میلیونها مردم سراسر جهان دمید، فروکش نخواهد کرد.


پرچمدار بزرگ اتحاداسلامی
رهبر نهضت اخوت اسلامی پاکستان :امام خمینی ، پرچمدار بزرگ اتحاداسلامی مسلمانان بود،او، به مستضعفین و مسلمانان ، توان مبارزه علیه سلطه گرانن بخشید و روح جدیدی به جهان تحت ستم داد.


پدر مستضعفان
اسقف کاپوچی :امام ، پدر مستضعفان جهان بود واز دست دادن ایشان ، غم بزرگی برای تمام محرومان دنیاست .


حیات جاوید
رهبری مسلمانان غنا:امام خمینی ، تاابد زنده است وانفاس قدسیه اش در سراسر جهان طنین انداز خواهد بود.


آرمانی بلند
روسینیس پاپااستانیدیس ، نماینده سندیکای کارگران یونان ، در مراسم بزرگداشت امام خمینی ، در سالن هتل امپریا پالاس آتن : ...و عقیده داریم که امام خمینی ، نمرده است ، بلکه در قلب همه مردم ، مخصوصا کارگران ایرانی ، که در رده ول مت قرار دارند، جای دارد.
بااین آرزو خاتمه می دهم که اگر تفکرانسانی وجود داشته باشد، همه رهبران دنیا،از یونان و سایر کشورها، روش رهبری رهبر دانای ایران را درک نموده و آن راالگویی برای خود قرار دهند که فقیر زیست و بدون داشتن زندگی لوکس و یااستخر و گردشهای تفریحی ، زندگیش را وقف یک ماموریت صحیح و یک حرف صادقانه نمود. هدف او،این بود که ملتها، آزاد دوستانه و با عشق زندگی کنند.


ایفای نقش بارزی در جهان
دبیر کل جبهه آزادیبخش اریتره :امام خمینی ، با دفاع از ستمدیدگان و محرومان جهان و پایداری در برابر نیروهای استکباری و تجاوزگر، نقش بارزی در جهان ایفا نمود.


خاری در چشم ستمگران
جلال طبالبانی : قاطعیت حضرت امام ، در رویارویی بااستعمار و توطئه آن ، خاری در چشم ستمگران بود.امام خمینی ، تمام عمر پربارش را در راه ایجاد عدالت و آزادی مستضعفان جهان سپری ساخت . پرونده مجاهدتهای ایشان ، پراز شهادت وافتخاراست .


امام خمینی مرد قرن بیستم
ماهنامه فامیس از سریلانکا جولای :89
هیچ کس ، در جهان ،انتظار نداشت :امام خمینی ، بتواند حکومت شاه را، که از سوی آمریکای ابرقدرت ، حمایت می شد سرنگون سازد. و در حالی که در پاریس اقامت دارد، بتوانداز تظاهرات واعتراضات مردم تهران ، انقلابی بسازد که رژیمی را ساقط کند. تاکنون ، دانشجویان دروس تاریخ ، فقط انقلاب فرانسه و شوروی را می خواندندامااکنون ، بایدانقلاب اسلامی را، که ماهیتی دیگر و جدای از آن دو دارد نیز، مطالعه کنند. .
او، به جهان ثابت کرد که اسلام ، دین چهارده قرن قبل ، تواناست ، تا نظام شاهنشاهی متکی به ابرقدرتها را ساقط کند و برای نابودی آن ، نیازی به دموکراسی غرب یا کمونیست شرق نیست .
فقدان امام خمینی ، فقدان رهبر بزرگ برای مردم ایران است .
نمایندگانی پس ازامام خمینی ، برای ادامه خط او خواهند آمد... [فامیس] ، برایانقلاب اسلامی دعا می کند!


رمز و معمای قرن
یک روزنامه از غنا:
شخصیت امام خمینی ، به عنوان رمز و معمای قرن باقی خواهد ماند.


تغییر دهنده مسیر تاریخ
ایندیپندنت : به ندرت ،اتفاق می افتد که یک نفر، به تنهایی ، بتواند مسیر تاریخ را عوض کنداین ، درست همان کاری بود که آیه الله خمینی از عهده آن برآمد. در گذشت مردی که مسیر تاریخ را عوض کرده است ، تغییر سریعی در سیاستهای انقلابی که او به پا کرده ، نخواهد داد.


تاریخ ، مدیون مبارزه او
رئیس کمیسیون روابط عمومی و آمریکا: تاریخ ، مدیون مبارزه آیت الله خمینی ، علیه امپریالیسم و کمونیسم خواهد بود.


سخن در سکوت
پلنیکا، چاپ بلگراد:امام خمینی ، در سکوت ، سخن مگفت اما صدای او، تا فواصل دور، در جهان ،انعکاس می یافت .


احیاگری
برانشوایگر سایتونگ چاپ آلمان :امام خمینی ،اسلام را به عنوان یک مذهب جهانی ، دوباره زنده کرد.


شخصیتی همیشه پیروز
آل پائیس ، پر تیراژترین روزنامه اسپانیا:امام خمینی ، شخصیتی همیشه پیروز بود. باید رمز پیروزی او را کشف کرد.


محققی شگفت آور و سیاستمداری زیرک
واشنگتن پست : آیه الله خمینی ، یکی از رهبران ریاضت کش و انعطاف ناپذیراسلام بود که شاه ایران را برانداخت و آمریکا را تحقیر کرد.او، محققی شگفت آور بود و سیاستمداری زیرک .


راه رستگاری
وزیر دفاع سوریه : راه امام خمینی ، راه رستگاری ملتهای محروم است .


معمارانقلاب
رئیس جمهور تانزانیا:
ایشان ، معمار و مشخصه انقلابی بود که در عصر حاضر، پیروزی مستضعفان بر مستکبران را به منصه ظهور رساند.


واکنش کاخ سفید و نظام شوروی
السفیر:این پیرمرد بااراده ، سردمداران کاخ سفید را به پشت کیسه های شن و سنگرهای بتونی کشاند و جنبش تغییر را در شوروی ، سرعت بخشید.


حماسه آفرینی
ژاپن تایمز:ایران ، تحت رهبری آیه الله خمینی ، به مبارزترین کشور جهان تبدیل شد.


امام خمینی ، دانشمند بی نظیر قرن بیستم
ماهنامه الیچه کورال (ندای بیداری ) از سریلانکا، (سال 4 ش م ) همراه با عکس بزرگی ازامام ، در صفحه اول ، متن زیر را درج نمود:
امام خمینی دانشمندی بی نظیر قرن بیستم ، رهبری بزرگ که اسلام را به تخت قدرت برگرداند. قهرمانی که در دنیای مدرن امروز، رکوردهای جدید را شکست و با بنیانگذاری جمهوری اسلامی ، عدم جدایی دین از سیاست را به ناآگاهان نشان داد.او با شعار نه شرقی نه غربی ، حکومت اسلامی ، دولت بی همتایی را به وجود آورد.
او،افتخاراین قرن است . مردی که مسلمانان را به پیروزی از سنت پیامبر[ص] ، فرا خواند.او مبارزه کرد، تا دل مسلمانان را متوجه اسلام کند. ما، در فقدان چنین رهبری ، که قلب میلیونها مسلمانان را در سراسر تسخیر کرده بود، بااین که : چنین ضایعه ای خواست خداوند بوده است ، خود را تسلی دهیم .


مظهر مقابله با غرب
نشریه انگلیسی زبان پترویوت چاپ دهلی :امام خمینی ، در طول دهسال گذشته ، به عنوان مظهر مقابله با غرب واحیا کننده اسلام واقعی ، که حاضر به هیچ گونه سازشی با جهانخواران نبوده است شناخته شد.
یک روزنامه آرژانتینی :اسلام ، تولد مجدد خود راازامام خمینی دارد واو بود که بااحیای ارزشهای فراموش شده میلیونهاانسان ، تعجب رهبران غرب و جهانیان را برانگیخت .


گوهری گرانبها
الشعب ،الجزایر:امت اسلامی ، گوهری گرانبهای و کم یاب را، که جهان اسلام تاکنون به خود ندیده است ،از دست داد.


وحشت دوابرقدرت
پاکستان تایمز:امام خمینی ، تنها رهبری بود که هر دوابرقدرت را به وحشت انداخت .


اسطوره
اینترویواسپانیا: آنچه ازاو، ( امام خمینی ) باقی ماند، بیوگرافی نیست ، بلکه چیزی است که ما می دانیم اسطوره خمینی است .
بی نظیر بوتو: رهبرانی چون امام خمینی ، شاید در طول قرنها، یک بار دیده به جهان بگشایند لذا رحلت ایشان ، خسارت جبران ناپذیری برای تمام مسلمانان به حساب می آید.
ارنستو کاردینال ، روحانی مبارز نیکاراگوآ: آزاد مردان دنیا، در غم از دست دادن امام خمینی سوگوارند.


به اعتماد آفرینی
تایمز لندن : خمینی مردی بود که توده ها را با کلام خود مسحور می کرد وی به زبان مردم عادی سخن می گفت و به طرفداران فقیر و محروم خود اعتماد به نفس می بخشید.


اسلام ،استقلال و مقاومت در برابر سیطره خارجیان
رادیو مسکو: فعالیت آیه الله خمینی ، موجب تحولات و دگرگونیهای بی نظیر در حیات اقتصادی ، سیاسی و معنوی جامعه ایران شد. سه نکته ، پایه واساس تعالیم امام خمینی ، در طول مبارزات او، بود:اسلام ، استقلال و مقاومت در برابر سیطره و آقایی خارجیان .


رهبری قدرتمند
تلویزیون بی بی سی : آیه الله خمینی ، یکی از قدرتمندترین رهبران خاورمیانه در قرن اخیر بود.


ارائه طریقه ای جدید
رادیو بی بی سی : آیه الله خمینی ، مردی بود که توانست کشورایران را، که پرچمدار نفوذ غرب در خاورمیانه و آسیای شرق بود، به اولین جمهوری اسلامی مدرن عالم مبدل سازد. رهبرایران ، به خطوط فکری و سیای و رسم مملکتداری مرسوم در دنیا پشت کردو طریقه جدیدی را به دنیا ارائه داد.


رهبری نفوذ ناپذیر
...او تنها کسی است که می توانداجتماع رااز آشفتگی کامل برهاند. او، مردی است که می خواهد یک دولت کاملااسلامی را،استوار براصول قرآن و سنت اسلامی ، در جهان پیاده کند... خلاصه این که اسکان ندارد، بتوان ، مستقیما، وی را تحت نفوذ قرار داد... نارضایتی وی از آمریکا بسیار واقعی است .
اگر پیش بینی من درست باشد که : وی چهره مسلط جامعه ، در چند ماه آینده خواهد بود، باید گفت که : آمریکا نمی تواندامید چندانی به ایران داشته باشد. در صحنه بین المللی ایران از نظر ما سازش ناپذیر است .


( اسناد لانه جاسوسی سند شماره 32)

پرچمدار عدالت در عصر حاضر
ولید جنبلاط: جهان بشریت ، رهبری عظیم رااز دست داد که در طول حیات پر مبارزه اش ، کهن ترین دژهای استعمار را در هم شکست . جهان اسلام ، با فقدان وی ، یکی از برجسته ترین مبارزین تاریخ خود رااز دست داد، همانگونه که آزادی خواهان جهان ، پچمدار عدالت را، در عصر حاضراز دست داده اند.


الهام دهی
رئیس جمهوراوگاندا: آیه الله خمینی ، رهبر و روحانی بزرگی بود که نه تنها مسلمانان ایران ، بلکه تمام جهان ازایشان الهام گرفته اند.


فقیهی نابغه
رئیس جمهورالجزایر:این فقیه نابغه ، حیات خود را وقف اسلام حنیف کرده بود.


سازش ناپذیری امام
ساندرز: ...روش اتخاذ تصمیم خمینی آرام و سنجیده است او با صبر بی پایان همه نطقه نظرها را گوش می کند و به هنگام اخذ تصمیم او تنها بدون واسطه اقدام می کند وقتی وی تصمیمی می گیرد قاطعانه از آن دفاع می کند.
در جلسات انفرادی با غربیها یا آنها که تمایلی به غرب دارند، خمینی بسیار بی تفاوت است و عکس العملی در مقابل مطالب مورد بحث ندارد.


( اسناد لانه جاسوسی ، شماره 61،159)
سولیوان :امام خمینی ، می خواهد: فرهنگ اسلامی را جانشین فرهنگ غربی بکند.


( اسناد لانه جاسوسی شماره 61،.235)

خدمات امام
وزیراعظم ایالت پنجاب :امت اسلام ، در سراسر جهان ، رهبری برجسته را از دست داد. خدمات امام ، جهت ترویج اسلام و سر بلندی مسلمانان ، هرگز فراموش نخواهد شد. وزیراعظم ایالت سند: نقش و تاثیرامام خمینی ، در عظمت بخشیدن به اسلام و مسلمانان ، برای همیشه در تاریخ جاودانه خواهد ماند.


شکل دادن به تاریخ معاصر
فرهاد کوچ ، روزنامه نگار ترک ، در روزنامه گازته :امام خمینی ، بدون شک ، نقش بسیار بزرگی در شکل دادن به تاریخ معاصرانقلاب داشت .او، کلیه ، تئوریهای سیاسی و دکترین های تاریخی و جریانات فلسفی را زیرورو کرد و توانست ، در دورانی که تکنولوژی و زندگی مدرن ، بر دیگر مظاهر زندگی چیرگی پیدا کرده است ، با هدایت انقلاب اسلامی ، نظامهای ارزشی غرب را متزلزل کند.امام خمینی ، با حرکت انقلابی خود، در دل دنیای غرب ، خون و وحشت آفریداما در میان ملت خود، مظهر آنچنان عشق و مهری بود که امروز، 50 میلیون ایرانی ، در غم رحلت او، در ماتم فرو رفته اند.


نفوذی کم نظیر
هنری پرشت ، کاردار آمریکا در رژیم شاه :
...ما تجربیات سختی ازانقلاب اسلامی داشته ایم . تردیدی نیست که آیه الله خمینی ، یکی از مردان بزرگ تاریخ ، دراین قرن ، بود. کمتر کسی را می تواند یافت که :از جاذبه و نفوذی همانند آنچه او، (نه تنها در ایران ، بلکه در جهان داشت ) برخوردار باشد و توجه قدرتهای بزرگ را تااین حد به خود معطوف دارد.او، مردی بود که شخصیتش درک نشد.او، سازشکاری نمی کرد و مردی اصولی بود.


صدای مظلومیت محرومین
مرکز، چاپ اسلام آباد:امام ، صدای مظلومیت محرومین سراسر جهان بود.


مظهر عزت اسلام
ملی گازته :امام خمینی ، مظهر عزت اسلام بود. عزت ، شرف ، متانت و قاطعیت او، آنچنان بود که حتی دشمنان قسم خورده را به تحسین وا می داشت ما، در وجود آن رادمرد بزرگ ، عزت اسلام و وقار مومن را نظاره گر بودیم .او، در زمانی که بیشترین امکانات مادی را در دست داشت ، هرگز به زندگی مادی خود چهره تازه ای نبخشید...امام خمینی ، آموزگار بزرگ شهادت بود.


بمب زنده
گونش ، چاپ ترکیه : ده سال پیش ، هیچ کس متوجه نشد که : بمب زنده ای وارد پاریس شده است .


رهبریتی برخاسته از میراث فرهنگی
رشید بن عیسی ، محقق و متفکرالجزایری :
برای اولین بار، در میان مسلمانان ، رهبریتی در سطح عال به وجود می آید، رهبریتی که از میراث فرهنگی خویش برخاسته است .این رهبریت ، از دانشگاههای اروپا و آمریکا فارغ التحصیل نشده و با آثار غرب مخلوط نگشته است .


لزوم و تعمق دراندیشه امام
پاپ : در مورد آیه الله خمینی و آنچه او، در بخش وسیعی از جهان ، انجام داد، باید بااحترامی عظیم و تفکری عمیق اظهار نظر کرد.


راه امام ، راه اسلام و راه نجات
ماره عبدالعزیز،از مرکزاسلامی هامبورگ آلمان :... برای رسیدن به اهداف متعالی اسلام ، راهی ، جز راهی که امام خمینی برای نجات مسلمانان انتخاب کرده است ، وجود ندارد.


عصری تازه ایجاد
السفیر:امام خمینی ، آخرین تاریخ ساز قرن معاصر بود که سلطه افسانه ای غرب را لگدمال کرد و باایجاداتحادانقلابی ، عصر تازه ای را به وجود آورد. باانتقال وی از دنیای فانی به جهان باقی ، عصر خمینی پایان نخواهد یافت . دشمنی سران مرتجع عرب با خط انقلابی وانسان ساز امام خمینی ، آنان را به خروج ازاسلام و دشمنی با آن کشاند.  خبرگزاری افغان ایرکا
اخبار مرتبط:
امام خمینی(ره) یادگار امام کاظم(ع)در روزگار معاصر
غروب آفتاب جماران (ویژه نامه رحلت امام خمینی رضوان الله علیه)
• نظر شما
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • گزارش تصویری مراسم روز جهانی قدس در بیروت
  • تصاويري از بزرگداشت روز جهانی قدس در کابل
  • تصاویر گرامیداشت از روز جهانی قدس در هرات
عبادت در شب عید فطر بسیار مهم است. از امام سجّاد(ع) روایت شده است که به فرزندانش در مورد این شب سفارش کرده و می فرمودند: این شب، کمتر از آن شب نیست. منظور حضرت(ع)، شب قدر بود.
عملیات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مواضع تروریست های تکفیری داعش در سوریه هشداری به تروریست ها و حامیانشان بود
سرپرست معاونت امور بین الملل مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ایران جزییات ثبت نام دانش آموزان اتباع در مدارس این کشور را تشریح کرد.
به گفتۀ زلیخا در این میان اجساد چندین باشندۀ محل را نیز دیده و از ترس دیگر توان بیان چشم‌دید‌هایش را ندارد.
یک پژوهش پزشکی در انگلیس نشان داد که آسپرین به ویژه برای افراد مسن می تواند خطرناک تر از آن چیزی باشد که قبلا تصور می شد.
همه می دانیم موز چیست و چه مزه ای دارد. حتی شاید درخت و برگ های عجیب آن را هم دیده باشید. اما بدون شک حقیقتی که قرار است برایتان بگویم را نمی دانید و تاکنون هم چیزی در رابطه با آن نشنیده اید.
روان شناس بالینی و استاد پوهنتون دولتی شهید ربانی کابل درخصوص اهمیت توجه به کم‌کاری تیروئید گفت: یکی از بیماری های جسمی که نشانگان اختلالات خلقی را در بردارد مشکلات هورمون تیروئید است که تشخیص این بیماری فقط از طریق آزمایش خون می باشد.
اگر تب بالا با سردردی چنان شدید همراه است که کودک نمی تواند چشم های خود را باز نگه دارد، نشانه خوبی محسوب نمی شود. این می تواند نشانه ای از مننژیت، یک بیماری جدی که نیازمند مراقبت پزشکی است، باشد.
توت فرنگی منبع خوبی از فیبر، ویتامینC، فولات، پتاسیم و آنتی اکسیدان‌ها، املاح کلسیم، آهن و فسفر است.
برای کاهش میزان کلسترول مفید است. این مسئله نیز از وجود فیبر بالای آن و همچنین فیتواسترول ها و اسیدهای چرب غیراشباع آن بخصوص اسیداولئیک ناشی می شود.