Share/Save/Bookmark

کد مطلب :59135
تاریخ انتشار : جمعه 26 جوزا 1396 ساعت : 09:49:00

ابراز تاسف حامد کرزی و پدرام از شهادت رمضان‌حسین‌زاده و واکنش کاربران فضای مجازی

خبر شهادت رمضان حسین زاده، یکی از متنفذین کشور واکنش‌های گسترده از رئیس جمهور پیشین کشور گرفته تا وکلای پارلمان و کاربران شبکه های اجتماعی را به همراه داشته است.

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین کشور در صفحه فیسبوکش نوشت: با تأسف فراوان اطلاع حاصل نمودم كه متنفذ و بزرگ قوم و يكى از دوستان ديرينه ام حاجى صاحب رمضان حسين زاده ، شخصیت وطندوست، خيرخواه و خدمتگار مردم ، در حمله تروريستى بر مسجد الزهرا در كابل همراه با تعدادى از هموطنان ديگر ما به شهادت رسيد و شمارى هم جراحت برداشته اند.
آقای کرزی تاکید کرد: حمله تروريستى بر مسجد الزهرا در کابل را به شديدترين الفاظ تقبيح نموده و اين عمل نابخشودنى را كار دشمنان صلح و آرامش افغانستان ميدانم.
رئیس جمهور پیشین گفته که اين حمله مانند ساير حملات تروريستى در كشور از سوى بيگانه گان طرح ريزى گرديده که بصورت آشكار براى رسيدن به أهداف شوم شان دست به همچو اعمال زشت مي‌زنند؛ بناءً زمان آن فرارسيده تا ما مردم این سرزمین باستان به عمق اين دسائس پى ببريم و همه با هم در اتحاد واتفاق و قويتر از گذشته در مقابل آن ايستاده گى كنيم.

لطیف پدرام، نماینده مردم بدخشان در مجلس نیز در واکنش به این رویداد نوشت: با تاسف باز شمار زیادی از هموطنان عزیز ما که در مسجد الزهرا در غرب کابل مشغول ادای نماز و عبادت به درگاه پروردگار بودند به اثر یک حمله ی تروریستی به شهادت رسیدند.
آقای پدرام در مطلبی در صفحه فیسبوکش نوشت: حوادث یکی دو هفته ی اخیر نشان داد که رژیم فروریخته ی کابل در تامین امنیت شهروندان عاجز و ناتوان است.
به نظر او، انتقاد ها و محکوم کردن ها هیچ مشکلی را حل نمی کنند. ما بار ها گفته ایم که باید رژیم از ریشه تغییر کند جا به جایی افراد نیز به تنهایی نمی تواند چیزی را حل کند.
آقای پدرام در مورد رمضان حسین زاده هم گفت: من مرحوم حاجی رمضان را از نزدیک می شناختم و بار ها در مسجدی که متصدی آن بود با دعوت این مرد مهربان و خدمتگار مردم برای سخنرانی دعوت شده بودم.


واکنش شهروندان
سجاد محمدی، یکی از کاربران فیسبوک نوشت: شهدای امشب مسجد الزهرا همانند مولای شان امام علی (ع) در مسجد و در شب قدر به شهادت رسیدند.
هما سادات کاربر دیگر نوشت: از مسجد به کجا پناه ببریم.
شماری دیگر از شهروندان براین باور اند که دشمن در تلاش ایجاد نفاق مذهبی در افغانستان هستند اما هیچ گاه به این هدف شوم شان دست نخواهند یافت.
اصغر اشراق، روزنامه نگار در فیسبوکش نوشت: دنیا که دگرگون شود مردم کابل قربانی اختلاف‌اندازی مذهبی نخواهند شد. این یک ویژگی مثبت مردم کابل است.
توحیدی دیگر کاربر نوشت: تروريستان بايد بدانند كه باكشتن بي گناهان نمي توانند جنگ هاي مذهبي را دامن بزنند.
صدای انفجار شدیدی حوالی ساعت ۲۰:۵۰ امشب غرب کابل را لرزاند.
این رویداد ناشی از حمله دو مهاجم انتحاری بر مسجد الزهرا(س) بوده و در حوزه ششم شهر کابل روی داده است.
جنرال سالم الماس رئیس تحقیقات جنایی فرماندهی پولیس کابل؛ دو عامل انتحاری تلاش کردند که داخل مسجد الزهرا شوند که با تلاش نیروهای امنیتی از ورود آنان به داخل مسجد جلوگیری شد.
وی گفت که یکی از عاملان داخل آشپزخانه مسجد شده و بعد از ده دقیقه مقاومت، خود را انفجار داده است. در این رویداد یک قوماندان تولی حوزه ششم با سه منسوب دیگر پولیس شهید و یک قوماندان تولی با چهار تن دیکر زخمی شده اند.
در مجموع در این رویداد چهار تن از نیروهای امنیتی شهید و ۸ تن دیگر زخمی شده و همچنین سه غیر نظامی به شمول حاجی رمضان شهید و چهار تن دیگر زخمی شده اند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

طالبان دست داشتن به انفجار در مهمانخانه والی قندهار را رد کردند
داعش مسئولیت حمله به مسجد شیعیان در غرب کابل را به عهده گرفت
اعلامیه ریاست اجراییه در پیوند به حمله تررویستی بر مسجد الزهرا و شهادت الحاج رمضان حسين زاده
آيا ريختن خون مسلمانان ملكى در مسجد حسنه است؟
جزئیات حمله تروریستی در مسجد الزهرای کابل از زبان رئیس تحقیقات جنایی پولیس کابل
حاج رمضان حسین زاده عاقبت بخیر شد آن هم چه عاقبت بخیری
دشمنان خیال خام نفاق بین مردمِ باهم برادر افغانستان را در سر می پرورانند
تروریستان با حمله به اماکن مقدس می خواهند به نفاق و بدبینی در میان پیروان مذاهب اسلامی در کشور دامن بزنند
حمله بر مساجد قبیح ترین جنایتی است که عوامل آن هنوز دشمن خوانده نمی‌شود
نشر خبر شهید شدن حاج رمضان حسین زاده در کانال‌های تلگرامی وابسته به داعش
طالبان دست داشتن در حمله به مسجد الزهرای کابل را رد کردند
آخرین تصویر از حاج رمضان حسین زاده در مسجد الزهرا که به شهادت رسید
حمله به مسجد بزرگ شیعیان در غرب کابل؛ بیش از 16 شهید و زخمی

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد