Share/Save/Bookmark

کد مطلب :59166
تاریخ انتشار : شنبه 27 جوزا 1396 ساعت : 15:45:00

پایان گروگان گیری 100 میلیونی کودک 5 ساله افغانستانی در ایران

فرمانده پولیس ولایت بوشهر ایران گفت: پلیس درعملیاتی ویژه کودک پنج ساله افغانستانی را که با هدف اخاذی از خانواده اش در شهر برازجان این ولایت ربوده شده بود، آزاد و ۲ گروگان گیر را دستگیر کرد.
سردار حیدر عباس زاده گفت: در پی تماسی مبنی بر اینکه کودک پنج ساله افغانستانی ساعتی قبل از منزل خارج و هنوز برنگشته است، با حضور پلیس در منزل این خانواده تبعه افغانستان، پرونده ای در پلیس آگاهی دشتستان تشکیل و کارآگاهان بررسی احتمال ها و ابعاد مختلف حادثه را آغاز کردند.
وی افزود: پس از ساعتی پدر کودک به پلیس اطلاع داد فردی در تماس با وی از گروگان گرفتن پسرش خبر داده و در قبال آزادی این کودک یک میلیارد ریال درخواست کرده است.
عباس زاده با بیان اینکه اقدام های اطلاعاتی، روانی و عملیاتی پلیس با کشف سرنخ های جدید باعث شناسایی و غافلگیری گروگان گیران شد و درنهایت در یک عملیات حساب شده و هماهنگ آدم ربایان در آخرین تماس خود با پدر کودک ربوده شده در حال مکالمه در شهر برازجان در محاصره پلیس قرار گرفته و دستگیر شدند.
وی بیان کرد: متهمان دستگیر شده ضمن اعتراف به کودک ربایی علت آن را اخاذی از پدر کودک عنوان کردند.
فرمانده پولیس ولایت بوشهرگفت: محلی که گروگان گیران کودک را در آن پنهان کرده بودند در یکی از شهرهای اطراف برازجان شناسایی و این کودک درحالیکه دست و پایش بطور خشنی بسته شده بود، آزاد و صحیح و سالم به خانواده اش تحویل و متهمان نیز به مرجع قضایی معرفی شدند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد