Share/Save/Bookmark

کد مطلب :60094
تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 اسد 1396 ساعت : 20:11:50

نورالحق علومی: حکومت وحدت ملی منبع بی قانونی‌ها و تفرقه‌افگنی‌هاست

نورالحق علومی وزیر پیشین امور داخله از افزایش بی ثباتی و بی قانونی درکشور ابراز نگرانی کرده می‌گوید، اقدامات تنگ نظرانه حکومت منبع اصلی بی قانونی‌ها و تفرقه افگنی‌ها می‌باشد.
نورالحق علومی وزیر پیشین داخله کشور که در مراسم پنجمین کنگره حزب متحد ملی، امروز پنجشنبه ( ۱۹ اسد ) در کابل سخن می‌زد گفت که حکومت وحدت ملی در زمینه تعهداتش ناکام بوده است.
آقای علومی از وضعیت کنونی کشور ابراز نگرانی کرده می‌گوید فساد فزاینده در دستگاه دولت عامل یک بخش بزرگ ناامنی‌ها بوده است.وی تاکید کرد که حکومت وحدت ملی به گونه یک شرکت سهامی عمل می‌کند.
وزیر پیشین داخله گفت که ناامنی و بی ثباتی و عدم تفاهم رهبران حکومت وحدت ملی سبب شد تا حلقات و ایتلاف‌های تازه شکل بیگرد.
به باور آقای علومی موجودیت ایتلاف‌های تازه اگر براساس منافع ملی در حرکت باشد سازنده است و در غیر آن صورت مشکلات افغانستان دو چند خواهد شد.
وی، برگزاری انتخابات و اشتراک شهروندان را در این پروسه ملی یک مسوولیت همگانی دانسته تاکید کرد که حکومت باید در زمینه برگزاری یک انتخابات شفاف و همگانی به مردم اطمینان بدهد.
آقای علومی؛ پاکستان و برخی دیگر از کشورهای همسایه را به مداخله مستقیم در امور داخلی افغانستان متهم کرده گفت که پاکستان هموراه در تلاش بی‌ثباتی و ادامه جنگ در افغانستان است. آقای علومی راه بیرون رفت از مشکلات و بی ثباتی را همدلی و وحدت مردم افغانستان عنوان کرد.
وزیر پیشین داخله از رویکرد امریکا مبنی بر مبارزه با تروریزم سخت انتقاد کرده بیان داشت که تهدیدات امریکا در زمینه نابودی تروریزم موثر نبوده بلکه سبب شده تا تروریستان به دنبال تجهیزات و تسلیحات باشند و هر روز دست به قتل و کشتار بزنند.
آقای علومی تروریزم را یک خطر جهانی خوانده گفت که عدم همکاری‌ و صداقت کشورهای جهان سبب شده است تا تروریزم روز به روز قدرتمند تر شود.
وی از عملی نشدن فیصله‌های سازمان ملل متحد نیز انتقاد کرده می‌گوید تاکنون هیچ فیصله سازمان ملل به دلیل فشارهای کشورهای قدرتمند جامعه عمل نپوشیده است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد