Share/Save/Bookmark

کد مطلب :60122
تاریخ انتشار : شنبه 21 اسد 1396 ساعت : 19:13:06

استقبال وزارت مهاجرین از توقف روند اخراج اجباری مهاجرین از آلمان

وزارت امور مهاجرین با استقبال از تصمیم اخیر آلمان در توقف روند اخراج اجباری پناهجویان از آن کشور، از تمامی کشورهای اروپایی خواسته تا همانند آلمان وضعیت کنونی افغانستان را مورد بررسی مجدد قرار دهند.
وزارت امور مهاجرین با انتشار خبرنامه‎ای گفته است: «چون شرایط افغانستان برای اخراج اجباری مهاجران مساعد نمی‎باشد، از تمامی کشورهای میزبان به ویژه کشورهای اروپایی درخواست می‎گردد که مانند دولت فدرال آلمان، وضعیت فعلی افغانستان را مورد بررسی مجدد قرار دهند.»
در نتیجه  ترغیب دولت افغانستان به خصوص وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، دولت فدرال آلمان، وضعیت فعلی افغانستان را بخصوص پس از حمله انتحاری ماه «می» در نزدیکی سفارت آلمان در کابل، مورد بررسی مجدد قرار داده و تصمیم گرفته روند اخراج اجباری مهاجران را متوقف کند.
خبرنامه افزوده است که وزارت مهاجرین، در واکنش به تحصن پناهجویان افغان در مقابل پارلمان کشورسویدن، از دولت آن کشور تقاضا کرده‏ است که با در نظرداشت وضعیت امنیتی داخل افغانستان، درخواست پناهجویان افغان را مورد بازنگری قرار دهد.
بر بنیاد اطلاعات وزارت مهاجرین و عودت کنندگان، در طی سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۵۰ هزار افغان در ۴۴ کشور جهان درخواست پناهندگی داده‎اند، که از جمله ۱۵۰هزار تن آنان در آلمان اند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد