Share/Save/Bookmark

کد مطلب :61001
تاریخ انتشار : يکشنبه 2 ميزان 1396 ساعت : 10:45:43

خشونت علیه زنان در هرات کاهش یافته است

مقام‌های مسوول در هرات می‌گویند که خشونت علیه زنان در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
"عزیزه کریمی" سرپرست اداره امور زنان هرات در یک نشست خبری گفت که در سه ماه نخست سال جاری، ۱۹۰ مورد خشونت علیه زنان در این اداره به ثبت رسیده است.
او می‌گوید که در زمان مشابه سال گذشته، ۲۱۰ مورد خشونت علیه زنان در این اداره به ثبت رسیده بود.
کریمی افزود: "اداره امور زنان به قضایای متعددی از جمله شصت و هفت قضیه لت وکوب، یک قضیه مجروحیت، شانزده قضیه تهدید، هفت قضیه دشنام و تحقیر بصورت قانونی و با هماهنگی ارگان‌های عدلی و قضیه رسیدگی کرده است".
او خاطر نشان ساخت که در جریان شش ماه گذشته چهارصد و پنجاه و یک(۴۵۱) قضیه مربوط زنان به این اداره رسیده که شامل هشتاد و هفت قضیه تعیین وکیل مدافع، صد و شصت و یک قضیه مشوره‌دهی صحی است.
وی گفت: "اداره امور زنان در راستای افزایش آگاهی زنان‌، نقش زنان در روند صلح، آموزش و حرفه برای تعداد زیادی از زنان و نظارت دقیق از آموزش‌های تخصصی و مسلکی، هماهنگی زنان در محافل رسمی دولتی، استخدام پنجاه تن از زنان در بخش کاریابی، افتتاح نخستین کمیته جندر، برگزاری جلسات منظم محو خشونت، پیگیری قضایای خشونت زنان و بررسی وضعیت کلی زنان ساکن در ولسوالی‌ها از سوی شوراهای اجتماعی زنان و تامین ارتباط با بخش‌های مختلف امنیتی اقداماتی را انجام داده است".
براساس گزارش‌های ارائه شده از سوی مسئولان اداره امور زنان هرات؛ آنان در سال جاری برای ۲۴ هزار تن به شمول بانوان، پروژه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کوتاه مدت را راه‌اندازی نمودند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد