Share/Save/Bookmark

کد مطلب :61185
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 ميزان 1396 ساعت : 19:50:17

ابهام های استراتژی جدید آمریکا زیاد است

پاکستان همکاری اش را برای مبارزه با تروریستان با افغانستان ابراز داشته است و عده ای از مقام های بلند رتبه اش را به افغانستان برای مذاکره فرستاده است.
غلام فاروق مجروح عضو مجلس نمایندگان در برنامه «نگرش» گفت: شکی نیست که پاکستان با اعزام یک هیات بلندرتبه از مقام های خود می خواهد فصل جدیدی از روبط را ایجاد کند. اما ما از مذاکرات با پاکستان خاطرات تلخی از گذشته ها داریم. اینکه این مذاکرات با گذشته ها فرق خواهد کرد یا خیر به عملی شدن یا عملی نشدن استراتژی جدید آمریکا بر می گردد.
وی افزود: در حال حاضر استراتژی جدید آمریکا فشار سخت بر پاکستان را اعلام می دارد و پاکستان را به عنوان حامی تروریست اعلام کرده است و قرار است که حمایت اقتصادی و نظامی اش از پاکستان قطع شود به همین دلیل پاکستان از این موضوع هراسیده است و مقام های خود را به افغانستان فرستاده است تا به آمریا نشان دهد ما به دنبال مبارزه با تروریست هستیم.
مجروح گفت: اما تا بخواهد این استراتژی عملی شود و یا اینکه اصلا عملی شود یا نشود ابهامات زیادی وجود دارد و راهی بسیار طولانی پیش روی است. پاکستان متحد استراتژیک آمریکا است و نمی توان باور داشت که آمریکا به این سادگی دست از حمایت آن بردارد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد