Share/Save/Bookmark

کد مطلب :61698
تاریخ انتشار : سه شنبه 9 عقرب 1396 ساعت : 16:32:18

امریکا ۹ چرخبالش را از پاکستان پس گرفت

مقام های خارجی میگویند، ایالات متحده امریکا ۹ چرخبالی را که در سال ۲۰۰۲ بخاطر نظارت در مسیر خط دیورند به ارتش پاکستان سپرده بود، واپس گرفت.
آگاهان امور نظامی میگویند، واپس گیری ۹ چرخبال از ارتش پاکستان بیانگر متعهد بودن امریکا به اعلام استراتیژی خویش در قبال افغانستان و جنوب آسیا است.
اسدالله ندیم، آگاه امور نظامی گفت: “این چرخبال ها تجسسی است که نوعیت ‌اش معلوم نیست، قرار دادش چندی پیش تکمیل شد. جانب امریکا حاضر نشد که قرارداد را تمدید کند. و این بیانگر قاطعیت موضوع امریکا در برابر پاکستان است.”
بعضی از آگاهان امور نظامی در کشور از امریکا میخواهند تا برای نابودی هراس افگنان، گام های بیش تر و جدی تری را علیه پاکستان بردارد.
اتمر، یکی دیگر از آگاهان اضافه کرد: “اگر تمام حرف همین باشد که ۹ چرخبال را از پاکستان میگیرند، یقینن که این هیچ تاثیری بالای ارتش پاکستان و سیاست پاکستان ندارد. اما میتواند یک سرآغازی یک سلسله تاثیرات روی پاکستان باشد.”
این در حالیست که پس از روی‌ کار آمدن حکومت دونالد ترامپ، رابطۀ امریکا و پاکستان هر روز بیش از پیش تیره‌ تر شده و اخیرا، این روابط بیش از هر زمانی میان دو طرف متشنج است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد