Share/Save/Bookmark

کد مطلب :62430
تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 قوس 1396 ساعت : 13:19:18

واکنش طالبان به تصمیم ترامپ در مورد بیت‌المقدس

امارت اسلامی در پی انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس گفت: امریکا چهره اشغالگرانه خود را باز هم آشکار ساخت و با این اقدام پالیسی دشمنی با دین اسلام و حمایت از غصب و استعمار را اعلام کرد.
امارت اسلامی به رسمیت شناختن قبله نخستین مسلمانان بیت المقدس را بحیث مرکز اسرائيل از سوی رئيس جمهور امریکا شدیدا نکوهش میکند و این عمل را اقدامی به دور از عقل می داند.
در اطلاعیه طالبان این اقدام ترامپ دامن زدن به آتش جنگ در تمام جهان خصوصا خاور میانه توصیف شده و آمده است، ترامپ با این کار خود واضح ساخت که امریکا در تمام آن مشکلات مسلمانان مستقیما دخیل است و برای از بین بردن ارزش های اسلامی تلاش می کند.
 طالبان از همه کشورها و ملت های مسلمان خواست که حمایت خود را از بیت المقدس اعلام نمایند و با مبارزه ملت مظلوم فلسطین عملا کمک کنند.
در این اطلاعیه با تاکید بر لزوم اتفاق و  وحدت در جهان اسلام  آمده است، اگر مسلمانان دسیسه های دشمنان اسلام را درک ننمایند و هنوز هم فرصت ها را ضایع کنند، در آینده نه چندان دور ، از طرف قوت های استکباری ارزش های اسلامی بيشتر پایمال خواهد شد و موجودیت مسلمانان در مخاطره قرار خواهد گرفت.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد