Share/Save/Bookmark

کد مطلب :62508
تاریخ انتشار : دوشنبه 20 قوس 1396 ساعت : 08:31:35
وزیر خارجه عراق:

ابراهیم الجعفری: از آمریکا و انگلیس هم تروریست وارد عراق شد؛ اما از ایران نه

ابراهیم الجعفری تأکید کرد که تروریست‌هایی که به عراق آمدند از بیش از 100 کشور از جمله آمریکا و انگلیس بودند اما از ایران یک تروریست نیز در عراق حضور نداشت.
وزیر خارجه عراق در سخنرانی خود در کنفرانس «حوار المنامه» (گفت‌وگوی منامه) گفت: عراق امروز در یک پیروزی واقعی به سر می‌برد و این محقق نمی‌شد جز با تلاش صادقانه نیروهای امنیتی داخلی و سیاسی و تلاش‌های دولت که تمام کوشش خود را برای اتحاد میان نیروها برای از بین بردن داعش به کار بست.
او افزود: واقعا ندیدم که ایران تروریست‌ها را به سوی عراق گسیل کند. هنگامی که گروههای داعش وارد عراق شدند، ایران گفت که ما آماده کمک هستیم و ما هم فقط خواستار مستشار نظامی شدیم و آن‌ها هم همانند باقی کشورها، مستشاران نظامی خود را به عراق اعزام کردند.
الجعفری سپس تأکید کرد:دخالت و تروریسم ایرانی در واقعیت صحنه عراق کجاست؟ من کتابی در این باره نخوانده‌ام من به واقعیت عراق نگاه می‌کنم و از حقایق سخن می‌گویم.
وزیر خارجه عراق ادامه داد: تروریست‌ها از 124 تابعیت مختلف به عراق آمدند؛ از جمله از آمریکا و انگلیس، از کشورهای خلیج [فارس] و جنوب شرق آسیا وارد عراق شدند.
وی درباره الحشد الشعبی با بیان این که این نهاد برآمده از متن مردم عراق و با فتوای مرجعیت بوده است؛ گفت: هنگامی که مسئولان کشورهای خارجی به خصوص کشورهایی که با الحشد الشعبی مخالف هستند، می‌رسیدم، تجربه تاریخی آن‌ها یادآور می‌شدم و گزوههایی که به حای ارتش و نیروهای امنیتی شکل می‌گرفتند.
الجعفری در پایان تأکید کرد» الحشد الشعبی به خوبی عمل کرده و طبق اصول انسانی در درگیری‌ها حضور یافته است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد