Share/Save/Bookmark

کد مطلب :62529
تاریخ انتشار : دوشنبه 20 قوس 1396 ساعت : 20:29:12
سید حسن نصرالله مطرح کرد؛

ترامپ در تصمیمش درباره قدس تنها مانده است/ قدس تا ابد پایتخت فلسطین/تصمیم ترامپ آغازی بر پایان اسرائیل است/ محور مقاومت پس از پیروزی های منطقه، بر مساله فلسطین متمرکز می شود

دبیرکل حزب الله لبنان تا کید کرد: محور مقاومت پس از پیروزی های منطقه، بر مساله قدس و فلسطین به عنوان اولویت تمرکز خواهد کرد.
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان عصر امروز دوشنبه پس از پایان تظاهرات به مناسبت حمایت از قدس در ضاحیه واقع در جنوب بیروت ، سخنرانی و اقدام ترامپ درباره اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرده است.
وی تاکید کرد: رویای بازگشت به فلسطین انشاءالله به زودی برای فلسطینیان محقق خواهد شد.
سید حسن نصرالله تصریح کرد: ترامپ در تصمیمش درباره قدس تنها مانده است و به جز رژیم اشغالگر کسی را به همراه ندارد.
دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه همبستگی با فلسطینی ها از واجب ترین واجبات است بیان داشت: تظاهرات در مرحله فعلی بسیار مهم و ضروری است و نباید کسی آن را بی اهمیت تصور کند  و یا دستکم بگیرد.
وی افزود: تظاهرات برای مقابله با دشمن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نوعی حمایت و پشتیبانی از مبارزان در میدانها به شمار می آید.
سید حسن نصرالله با اشاره به این نکته که هیات بحرینی  که به رژیم اشغالگر سفر کرد نماینده مردم بحرین و علمای آن نیست بلکه نماینده دولت است، تاکید کرد: مردم بحرین با برگزاری تظاهرات و آمدن به خیابان‌ها، با قدس ابراز همبستگی کردند، اما نیروهای دولتی بحرین به سوی آن‌ها تیراندازی کردند.
دبیرکل حزب الله لبنان افزود: این از جمله فضاحت‌های رژیمی است که مردمش را سرکوب و آن‌ها را از تظاهرات برای فلسطین منع می‌کند، اما همزمان هیأتی را برای سازشکاری با دشمن اعزام می‌کند.
وی گفت: دو ملت فلسطین و یمن زیر آتش دشمن، برای مقابله با تصمیم امریکا درباره قدس به خیابانها آمدند.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: از فواید تصمیم امریکا آن است که شر از خیر نه فقط در بحرین بلکه در سرتاسر جهان تشخیص داده شد.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ما در لبنان به اجماع ملی خود درخصوص قدس و فلسطین و موضعمان درقبال تصمیم ترامپ  افتخار می کنیم.
وی افزود: بار دیگر با فلسطینی ها تجدید پیمان می کنیم مبنی بر آنکه در کنار فلسطین و ملت آن و در کنار قدس و مردم آن و مقدسات باقی می مانیم.
سید حسن نصرالله یادآور شد: امروز شاهد انتفاضه واقعی هستیم که در آن مسلمانان و مسیحیان از مقدساتشان دفاع می کنند.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هدف واقعی آمریکا تخریب جوامع ما و حذف مساله فلسطین است اما ناامید خواهد شد.
وی اظهارداشت: تمام امت باید با طرح خطرناک امریکا مقابله کنند و مسئولیت به دوش همگان است و نه فقط فلسطینی ها.
سید حسن نصرالله تاکید کرد: پس ازتصمیم ترامپ حجت بر تمام کسانی که به امریکا امید بسته بودند، تمام شد.
دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: فلسطینی ها باید تاکید کنند که قدس پایتخت همیشگی فلسطین است.
وی با بیان اینکه آمریکا حامی صلح درمنطقه نیست بلکه حامی تروریسم و ویرانی و گروههای تکفیری در منطقه است گفت: ما قبلا گفته بودیم که هدف آمریکا از حمایت از داعش این است که می خواهد اذهان و افکار عمومی را از قضیه فلسطین دور کند.
سید حسن نصرالله با اشاره به این نکته که باید در پاسخ به تصمیم ترامپ، تمام تلاشها بر منزوی کردن مجدد رژیم صهیونیستی متمرکز شود، تصریح کرد: باید به منظور قطع روابط با صهیونیستها و متوقف کردن تمام اشکال عادی سازی روابط، حکومتها اقدام کنند.
دبیرکل حزب الله لبنان بیان داشت: تشکیلات خودگردان و اتحادیه عرب و کنفرانس اسلامی باید تا منصرف شدن امریکا از تصمیمش، روند صلح را متوقف کنند.
وی گفت: محور مقاومت و کشورهای آن امروز با پیروزی و سربلندی و با قدرت تمام از رنج سالهای گذشته خارج شده، و تمام وقت خود را به قدس و فلسطین و مقاومت اسلامی اختصاص میدهد.
سید حسن نصرالله مهمترین پاسخ به تصمیم خصمانه ترامپ اعلام انتفاضه سوم فلسطین در تمام خاک فلسطین دانست.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: از تمام گروههای مقاومت درمنطقه می خواهم تا با یکدیگر دیدار کنند و با هم در ارتباط باشند تا راهبردی واحد برای مقابله ای گسترده طراحی کنند.
وی با بیان این نکته که بیایید تصمیم احمقانه امریکا را به آغازی برای پایان همیشگی رژیم اشغالگر تبدیل کنیم تاکید کرد: قدس پایتخت همیشگی فلسطین است و از آن صرفنظر نخواهیم کرد
سید حسن نصرالله با بیان اینکه تصمیم ترامپ انشاء الله آغازی برای پایان اسراییل خواهد بود، گفت: ما در لبنان همواره درکنار فلسطین بودیم و خواهیم بود.
دبیرکل حزب الله لبنان تا کید کرد: محور مقاومت پس از پیروزی های منطقه، بر مساله قدس و فلسطین به عنوان اولویت تمرکز خواهد کرد از همین رو از تمام گروههای مقاومت میخواهیم تا یک استراتژی واحد برای مقابله با رژیم اشغالگر وضع کنند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد