Share/Save/Bookmark

کد مطلب :62637
تاریخ انتشار : شنبه 25 قوس 1396 ساعت : 19:36:24

حزب جمعیت اسلامی: هیچ مقامی به شمول رییس جمهور توان برکناری عطا محمد نور را ندارد

حزب جمعیت اسلامی هشدار داد که هیچ مقامی به شمول رییس جمهور و رییس اجرایی توان برکناری عطا محمد نور از سمت ولایت بلخ را ندارد.
عبدالحفیظ منصور عضو رهبری حزب جمعیت اسلامی گفت: “هیچ مقامی نمی تواند به شمول رییس جمهور و رییس اجرایی استاد عطا را برکنار کند و خود اقای عطا تا کنون تصمیم برای کنار رفتن از سمت ولایت بلخ ندارد.”
پس از افزایش فشار های کاخ ریاست جمهوری در کنار رفتن عطا محمد نور از سمت ولایت، هیاتی از حزب جمعیت به رهبری صلاح الدین ربانی به دیدار اقای نور به بلخ رفت.
اما در صورت که عطا محمد نور با زور از سمت ولایت بلخ کنار زده شود، واکنش حزب جمعیت چه خواهد بود؟
آقای منصور اضافه کرد: “تصمیم جمعیت اینست که ارگ تصمیم بگیرد که با تقابل پیش میرود یا اماده تفاهم است و اگر بخواهد زور گویی کند، حزب جمعیت اماده مقابله است.”
 بر بنیاد گزارش ها حزب جمعیت اسلامی و عطا محمد نور تصمیم گرفته در صورتی که رییس اجرایی از اقای عطا حمایت نکند، این حزب روابط اش با عبدالله عبدالله را قطع خواهد کرد.
فضل احمد معنوی یکی از افراد نزدیک به رییس اجرایی بیان داشت: “فشار های زیادی وجود دارد که اقای عطا را دور کنند و نه رییس جمهور توانسته تا کنون که وی را برکنار کند و نه هم اقای عطا اماده شده است. ریاست اجرایی میخواهد که بین انان تفاهم کند.”
با گذر هر روز تنش ها میان عطا محمد نور والی بلخ و کاخ ریاست جمهوری بیشتر گفته میشود؛ پیش از این اقای عطا فهرستی از تقسیم پست های دولتی را به رییس جمهور ارایه کرده بود که در صورت پذیرفته شدن ان وی اماده کنار رفتن از قدرت است اما این خواسته ها از سوی ارگ پذیرفته نشده است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد