Share/Save/Bookmark

کد مطلب :62850
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 جدي 1396 ساعت : 17:39:31

همزمان با عید میلاد مسیح کودکان بیگناه یمنی به خاک و خون کشیده شدند

در حالیکه این روزها جهان غرب مشغول برگزاری عید میلاد حضرت مسیح علیه السلام است، و کودکان مسیحی روزگذشته به مناسبت این عید هدیه دریافت کردند؛ کودکان یمنی توسط جنگنده های ائتلاف متجاوز عربی- غربی به خاک و خون کشیده شدند؛ گویی که خون مسلمانان از بی ارزش و ارزان ترین چیز در روی زمین است.
به نقل از النجم الثاقب، صحنه هایی که قلب با دیدن آنها می شکند، هنگامیکه عربستان و همپیمانانش دست به هولناکترین جنایت ها در یمن می زنند، و جهان مشغول برگزاری عید سال نو میلادی «کریسمس» است، مدعیان صلح برای حفظ منافع و مناصبشان سکوت اختیار می کنند.
سه سال است که عربستان ملت یمن از زنان و کودکان و مردم بیگناه را با سلاحهای مختلف آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی به قتل می رسانند، تا لبخند را بر چهره ی فرزندان و زنان خود ببیند؛ خون مردم مسلمان ارزانتر و بی ارزش تر از هر چیزی در روی زمین است، و حتی به وسیله ای برای آنان برای رسیدن به اهداف شومشان تبدیل شده و این نهایت خواری و رذالتی است که تاریخ به خود دیده است.
در زمانیکه جهان برای سال نو میلادی 2018 مشغول جشن است، ملت مسلمان یمن با موشک های ممنوعه ی بین المللی ساخت کارخانجات صهیونیستی از بین می روند، هر روز مردم یمن به قتل می رسند تا اقتصاد آمریکایی- اروپایی شکوفا شود و گویی که اقتصاد جهانی بر خون ملت یمن که تنها آزادی و استقلال می خواهد، بنا می شود.
جشن کریسمس با هدیه دادن، تبادل تبریکات و حضور بابانوئل و درخت عید میلاد و دیگر نشانه ها و آداب و رسوم برگزار می شود، اما ملت یمن طی دوران یورش و حمله جشن هایش را از طریق شهید دادن، تبادل تسلیت، ظهور تابوت های پر از کشته ها و ویرانی هایی که برای کشورشان برجای مانده و دیگر صحنه های دردناک و تاسف برانگیز برگزار می کردند و می کنند.
روزگذشته -دوشنبه- برابر بود با 25 دسامبر و مصادف با تولد حضرت عیسی علیه السلام بود، که جنگنده های ائتلاف متجاوز سلسله حملاتی را علیه ملت یمن انجام داد که منجر به شهادت و زخمی شدن 51 تن از شهروندان بیگناه یمنی در منطقه ی «عصر» صنعاء پایتخت این کشور، شهر زبید و شهر «الجراحی» در استان الحدیده و در ساختمان گمرک «ذمار» شد.
طبق آمارهای ارائه شده، شمار قربانیان غیر نظامی در یمن طی یکهزار روز از تجاوز به این کشور به 35 هزار و هشتصد و نود و دو شهید و زخمی رسیده است که از این تعداد 2 هزار و هشتصد و نود و پنج کودک شهید و 3 هزار و هفتاد و نه تن زخمی شدند؛ همچنین 2 هزار و 232 زن شهید و 2 هزار و 360 تن هم زخمی شدند؛ شمار مردانی که طی این حملات به شهادت رسیده اند، 8 هزار و 476 تن و شمار مردان زخمی 16 هزار و 850 برآورد شده است.
این، واقعیت قرن است؛ عربستان لکه ی ننگی بر پیشانی قرن و مدعیان صلح طی هزار روز، نهاد. روزهایی که از سخت ترین روزها برای کودکان یمن است و صحنه ها و تصاویری که هرگز از ذهن و خاطر تاریخ پاک نخواهد شد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد