Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63020
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 جدي 1396 ساعت : 17:19:06

تصویب قانون «قدس یکپارچه» توسط رژیم صهیونیستی

کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی دوشنبه شب (دیشب) قانون موسوم به «قدس واحد یا یکپارچه» را در دور دوم و سوم تصویب کرد.
تیرماه امسال (1396) کمیته وزارتی قانونگذاری کابینه رژیم صهیونیستی، قانون مذکور را در دور اول تصویب کرد. در این قانون آمده است تقسیم قدس جز با موافقت 80 عضو کنست ممکن نخواهد بود حتی اگرچه در چارچوب تسویه سیاسی با فلسطینی‌ها باشد.
بر اساس گزارش «عرب 48»، بر اساس این قانون، رژیم صهیونیستی در هیچ صورتی از قدس شرقی عقب‌نشینی نمی‌کند و واگذاری بخش‌های از قدس (که به زور توسط رژیم صهیونیستی اشغال شده) به فلسطینی‌ها نیاز به 80 رأی مثبت اعضای کنست دارد.
این قانون در حالی تصویب می‌شود که حزب لیکود (حزب حاکم رژیم صهیونیستی) یکشنبه شب (دو شب پیش) پیش‌نویس قانونی را تصویب کرد که به حاکمیت این رژیم بر تمام شهرک‌های صهیونیستی ساخته شده در کرانه باختری و قدس (قدس شرقی و غربی) فرامی خواند و به عبارت دیگر این مناطق به مناطق تحت اشغال رژیم اسرائیل افزوده می‌شود.
این مصوبه خلاف قطعنامه‌های سازمان ملل است که بخش‌هایی از کرانه باختری را اشغالی و برخی شهرکهای اسرائیلی را غیرقانونی اعلام کرده و دولت رژیم صهیونیستی به آن بی‌توجه است.
حدود هزار نفر از اعضای این حزب که در جلسه مذکور حضور داشتند به پیش‌نویش ارائه شده رأی مثبت دادند و هیچ فردی با آن مخالفت نکرد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد