Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63230
تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 جدي 1396 ساعت : 10:45:38

به خاطر یک شخص حکومت افغانستان را به هم نریزید

عطامحمد نور یک بار دیگر در سخنرانی اش در بلخ گفت که من والی هستم و والی باقی خواهم ماند و کسی توان برکناری من را از ولایت بلخ ندارد. این طرف هم حکومت می گوید که ما والی خود را انتخاب کرده ایم و روان خواهیم کرد.
عبدالوالی نیازی عضو مجلس نمایندگان در برنامه «حاشیه خبر» در خصوص وظیفه حکومت در برابر عطامحمدنوربیان داشت: اگر حکومت افغانستان عطانور را به عنوان یک والی می شناختند و به عنوان یک والی با وی برخورد می کردند عطانور حقی نداشت که اعتراض کند، مامور حکومت بود، همان روزی که حکومت وی را نخواست مانند دیگر والی ها باید کنار می رفت. اما سوابق این حکومت، کارکردهای آن نشان می دهد که اینها استاد عطا را به عنوان یک قضیه، قدرت و طرف یک تیم شناخته اند و حالا مجبور هستند که نازش را قبول کنند.
وی افزود: به همان دلیل به جای اینکه امروز به جنگ پیش بروند و زور بگویند افغانستان بسیار رنج دیده است هر روز قتل و کشتار و خون را توسط طالبان و داعش را در افغانستان شاهد هستیم، خوب است که رییس جمهور افغانستان و داکتر عبدالله از نرمش کار بگیرند و هر کسی را که استادعطا راضی است همان را به عنوان والی بلخ روان کنند. آسمان به زمین نمی رسد و هر کسی باشد دشمن این وطن نمی تواند باشد. به خاطر یک شخص حکومت افغانستان را به هم نریزد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد