Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63268
تاریخ انتشار : شنبه 23 جدي 1396 ساعت : 12:20:33

هشدار طالبان به امریکا در مورد فرستادن سربازان خاص به افغانستان

پس از نشر گزارش‌‎ها در مورد فرستان عساکر تازه نفس به افغانستان از سوی امریکا، گروۀ طالبان با نشر بیانیه‌یی گفته‌است که اگر واشنگتن با یک صد هزار سربازهم وارد میدان گردد، برنده نخواهد شد.
ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی طالبان می‌گوید، امریکا که توسط یک صد هزار عسکر خود در جنگ افغانستان برندۀ میدان نبرد نه شد، به چند صد هم نمی‌شود.
سخن‌گوی طالبان می‌گوید که شایعات فرستادن ۷۰۰ سرباز از نیروهای خاص اقدام تبلیغاتی امریکا و متحدینش می‌باشد که سعی دارند به عساکرش مورال باختۀ خود، روحیه بدهند.
گروۀ طالبان گفته‌است که رییس جمهور امریکا باید از شکست و ناکامی‌های ۱۶ ساله در افغانستان عبرت گیرد و بیش‌تر از این در قربستان امپراطوری‌ها، بخت شوم خود را آزمایش نکند.
این گروه گفته است که صد ها از افراد نفوذی وابسته به طالبان در انتظار آن زمان‌اند که با عساکر امریکایی مواجه شوند و شاجورهای اسلحۀ خود را در آن‌ها خالی نمایند.
این درحالی‌ست که یک روزنامۀ نظامی به نقل از مقام‌های امریکایی گزارش داده بود که واشنگتن به زودی ۷۰۰ سرباز تازه‌ نفس و خاص به افغانستان می‌فرستد تا با نیروهای امنیتی افغانستان در جنگ هم‌کاری نمایند.
در عین حال فرمان‌دۀ نیروهای امریکایی در افغانستان گفته‌اند که زمینۀ جابه‌جای آنان نیز در سراسر این کشور فراهم شده‌است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد