Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63330
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 جدي 1396 ساعت : 18:08:48

عبدالله: با ارتقای ظرفیت زنان می‌توان اساس یک آینده بهتر را گذاشت

رییس اجراییه کشور ميگويد که با ارتقای ظرفیت زنان می‌توان اساس یک آینده بهتر را گذاشت.
در خبرنامه اى که از سوى رياست اجرائيه به رسانه‌ها مواصلت شده، آمده است که مسوولان و آموزگاران بخش‌های مختلف پروموت (توانمندسازی زنان) نتایج کار و دستاوردهای‌شان را در سال ۲۰۱۷ با رییس اجراییه کشور در میان گذاشتند.
منبع افزوده است که داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، امروز دوشنبه (۲۵ جدی) که در نشست مشترک با مسوولان اداره انکشافی ایالات متحده امریکا (USAID) و پروموت سخن می‌زد، از موفقیت این برنامه در راستای ارتقای ظرفیت زنان ستایش کرد.
در این برنامه، مسوولان و آموزگاران پروموت نتایج برنامه‌های‌شان را در سال ۲۰۱۷ برای ارتقای زنان در عرصه‌های اقتصادی، کارمندان دولتی، مهارت‌های رهبری، جامعه مدنی و مشارکت آنها، به جلسه گزارش دادند.
آنان گفتند که برنامه پروموت در چهار بخش؛ حمایت از زنان در عرصه اقتصاد، حمایت از زنان در دولت، توسعه و رهبری، جامعه مدنی و مشارکت تقسیم بندی و تطبیق شده است.
آموزگاران پروموت افزودند که تا حال برای ۴۰۰۰۰ زن و دختر خانم خدمات آموزشی و کاریابی ارایه شده‌اند و قرار است که این رقم تا سال ۲۰۲۰ به ۷۵۰۰۰ هزار تن افزایش یابند.
در این برنامه، برخی از کارموزان برنامه‌های پروموت حضور یافته و در جلسه روی اهمیت و تاثیر آن در زندگی و محیط کارشان صحبت کردند.
هربرت اسمیت رییس اداره انکشافی ایالات متحده امریکا در افغانستان از حمایت دوام‌دار رییس اجراییه کشور در ارتباط به پروموت سپاس‌گذاری کرد و گفت که این یک فرصت خوب برای بهبود و ارتقای ظرفیت زنان در افغانستان است تا مهارت‌های لازم را فرا بگیرند.
سپس، رییس اجراییه کشور گفت که هر رکن این برنامه نتیجه‌بخش و موثر واقع گردیده است؛ اما نتایج آن نباید تنها به کارموزان پروموت خلاصه شود.
عبدالله ميگويد: "مثال‌های خوبی از کارموزان پروموت داریم که در توسعه و پیشرفت جامعه‌شان سهم گرفتند. در واقع این برنامه زمینه‌ساز توسعه ‌پایدار در کشور می‌باشد."
رییس اجراییه کشور به مسوولان پروموت گفت که هرگاه مشکل و یا پیشنهادی داشتند، مستقیماً با ایشان شریک سازند تا به زودی اقدام لازم صورت گیرد.
موصوف تاکید کرد که با سرمایه‌گذاری روی رشد و ارتقای ظرفیت زنان، می‌توان اساس یک آینده بهتر را گذاشت و به ثبات کشور کمک کرد.
رییس اجراییه کشور گفت که تمام زنان افغانستان نمی‌توانند که جزء برنامه‌های پروموت باشند، ولی این امکان وجود دارد که مستفید شونده‌گان آن تجارت و داشته‌های‌شان را با دیگران شریک سازند.
در اخیر عبدالله اطمینان داد که با تمام توان برا ایجاد سهولت، مشارکت و رشد زنان در عرصه‌های مختلف تلاش می‌ورزد و از هرگونه کمک ممکن دریغ نخواهد کرد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد