Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63458
تاریخ انتشار : دوشنبه 2 دلو 1396 ساعت : 08:30:15

دهمین جلسه کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی به ریاست وزیر داخله ايران برگزار شد

۹۷ درصد اتباع مجاز خارجی در سال جاری کارت آمایش دریافت کردند.
بر اساس آخرین گزارش ارائه شده در دهمین جلسه کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی حدود ۹۷ درصد اتباع مجاز خارجی کارت آمایش دریافت کرده‌اند و اطلاعات هویتی، سکونتی و ... ثبت شده است.
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دهمین جلسه کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی به ریاست وزیر داخله (کشور) ایران عصر شنبه (۳۰ جدی/دی ماه) در محل این وزارتخانه برگزار شد.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر داخله ایرن در این جلسه طی سخنانی با اشاره به گزارش ارائه شده اظهارداشت: اطلاعات و مشخصات اتباع مجاز لازم است که در چند مرحله در سال صورت بگیرد و اطلاعات موردنیاز به روز رسانی شود.
وی با اشاره به برخی مصوبات اجرا نشده توسط دستگاه های مسئول گفت: تمامی دستگاه هایی که مصوبات ابلاغ شده را اجرایی نکرده اند باید در مدت زمانی مشخص و تا پایان سال اجرایی کنند درغیراینصورت با دستگاه هایی که مصوبات ابلاغ شده را اجرایی نکنند طبق قانون برخورد می شود.
وزیر داخله ایران تاکید کرد: علی رغم کارهای بسیار زیادی که جمهوری اسلامی ایران برای اتباع و پناهندگان انجام می دهد اما کمک های سازمان ملل که زیر نظر خود آنها هم هزینه می شود اندک و ناچیز است از این رو لازم است آنها کمک های بیشتری را تخصیص و همکاری بیشتری هم در جهت بازگشت افغانستانی‌ها به کشورشان انجام دهند.
محمدی فر مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران در این جلسه در گزارشی آخرین اقدامات و خدمات انجام شده در این حوزه را تشریح کرد که بر این اساس در طول ۴ سال گذشته نیز تعداد ۲.۵ میلیون نفر از اتباع غیرمجاز در این کشور شناسایی و به کشورهای خود بازگردانده شدند.
همچنین بر اساس آخرین گزارش ارائه شده در این جلسه از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۶۳۰ هزار نفر از اتباع خارجی غیر مجاز شناسایی و بازگردانده شدند.
برقراری بیمه سلامت برای ۲۲۹ هزار نفر از پناهندگان آسیب پذیر و صدور برگه تحصیلی برای ۱۷۲ هزار دانش آموز غیرمجاز طی ۳ سال گذشته پیرو فرمان رهبری از دیگر موارد اشاره شده در این گزارش بود.
طبق اقداماتی که در سال جاری تا کنون صورت گرفته حدود ۹۷ درصد اتباع مجاز خارجی کارت آمایش با اعتبار یکساله دریافت کرده اند که به واسطه این کارت ها اطلاعات هویتی، سکونتی، شغلی، طایفه ای، مذهبی و ... هر یک از اتباع مشخص است.
وزارت خارجه نیز در این جلسه مکلف شد نسبت به چگونگی اجرای طرح وثیقه اتباع افغانستانی برای اخذ ويزا و تسهیلات پیش بینی شده و همچنین صدور ويزا در مرزها اقدامات جدی تری انجام دهد.
در این جلسه نیز بر یکپارچه سازی سامانه های موجود، ساماندهی بازار کار و اشتغال اتباع خارجی و نقش اصناف، شهرداری ها و کارفرمایان در این رابطه، برخورد قانونی با تخلفات در حوزه اتلاع خارجی مورد تاکید کرد قرار گرفت.
در این جلسه نیز سردار اشتری فرمانده ناجا، حجت الاسلام منتظری دادستان کل ایران، میر قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش، پناهی آذر معاون کنسولی و ایرانیان وزارت خارجه، ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزارت داخله و نمایندگانی از ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، بهداشت و آموزش، پزشکی و اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران حضور داشتند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد