Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63644
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 دلو 1396 ساعت : 09:50:11

رئیس جمهور امریکا: با طالبان مذاکره نمی‌کنیم

رئیس جمهور ترامپ که اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد را به صرف نان چاشت در قصر سفید دعوت کرده بود به خبرنگاران گفت که با اعضای این شورا در مورد شکست دادن طالبان صحبت کرده است.
اعضای شورای امنیت ملل متحد پیش از این به کابل سفر کرده و با مقام‌های کشورمان در مورد اوضاع در آن کشور از جمله روند صلح صحبت کرده بودند.
آقای ترامپ گفت "در آنجا (افغانستان) جنگ کاملاً متفاوتی در جریان است. آنان (طالبان) مردم را چپ و راست می کشند. مردم بیگناه چپ و راست کشته می شوند...شاید زمانی با طالبان مذاکره صورت بگیرد که آیندۀ دور خواهد بود، اما در حال حاضر مذاکره را با این گروه نفی می‌کنیم".
رئیس جمهور ترمپ که طالبان را به کشتار "زنان و کودکان بی گناه افغان" متهم کرد با تاکید بر مقابله و شکست طالبان گفت "آنچه را دیگران به پایان رسانده نتوانستند، ما به پایان خواهیم رسانید". ترامپ در این مورد جزئیات بیشتری ارائه نکرد.
آقای ترمپ پس از حملۀ مرگبار روز شنبه نیز در کابل در یک پیام توییتر نوشت که به طالبان اجازۀ پیروزی داده نخواهد شد.
آقای ترمپ در این پیام نوشت "طالبان افغان‌های بی‌گناه و پولیس شجاع کابل را امروز هدف گرفت. قربانیان و امدادرسانان این رویداد در فکر ما بوده و به آنان دعا می‌کنیم. ما به طالبان اجازه نخواهیم داد تا پیروز شوند".
طالبان از دیرزمان فراخوان صلح حکومت را رد کرده و آن حکومت را دست نشانده خوانده است. آن گروه خواستار مذاکرات مستقیم با ایالات متحده است، اما واشنگتن همواره مذاکرات مستقیم با طالبان را رد کرده و آنان را به پیوستن به روند صلح بین الافغانی ترغیب کرده است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد