Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63659
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 دلو 1396 ساعت : 16:11:52

افتتاح فدراسیون ورزشهای هوایی افغانستان

فدراسیون ورزشهای هوایی افغانستان در چوکات کمیته ملی المپیک امزور صبح در کمیته ملی المپیک افغانستان افتتاح شد، به گفته مسئولان این فدراسیون رشته هوانوردی حدود 90 ورزشکار دارد و حمایت از این رشته میتواند برای توانمند ساختن نیروهای امنیتی کشور موثر واقع شود.
به گزارش خبرنگار افغان ایرکا از کابل، ورزش هایی هوایی حدود شش سال می شود که در بین جوانان افغانستان علاقه مندانی را جذب کند، ورزشکاران رشته های هوایی هفته ای دو تا سه روز پرواز دارند اما بااین وجود این رشته ورزشی در کمیته ملی المپیک تا امروز به صورت رسمی فعالیت نداشته تا اینکه کمیته ملی المپیک صبح امروز فدراسیونی را برای این رشته مهیج ورزشی افتتاح کرد.
نوید پوپل رئیس فدراسیون هوانوردی کشور در حاشیه افتتاحیه این فدراسیون به خبرنگار استقلال گفت که این رشته ورزشی در تمام کشور علاقه مندان زیادی دارد که به آن مشغول هستند، به گفته پوپل 90 ورزشکار درحال حاضر به صورت حرفه ای به این ورزش میپردازند اما از سویی این ورزش نیاز به صرف هزینه بالا دارد.
باور هوتک سرپرست کمیته ملی المپیک افغانستان در مراسم افتتاحیه فدراسیون ورزشهای هوایی کشور ضمن این که خواهان توجه هرچه بیشتر مسئولین به تمام ورزشهای کشور شد، ورزشهای هوایی را رشته موثر برای کمک به نیروهای امنیتی دانست.
هوتک در صحبت های خود به شدت از دیدگاه تعصب آمیز مسئولین به یک رشته ورزشی و بی توجهی آنان به دیگر رشته ها گلایه داشت.


  سيد الياس موسوي ـ خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد