Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63880
تاریخ انتشار : شنبه 21 دلو 1396 ساعت : 09:21:09

پنج تن در پیوند به قتل یک پولیس زن بازداشت شدند

در پیوند به ترور یک افسر پولیس زن در فاریاب پنج نفر بازداشت شدند
پنج نفر در پیوند به ترور یک افسر پولیس زن در ولایت فاریاب از سوی پولیس این ولایت بازداشت شدند. مسوولان پولیس فاریاب می‌گویند که این پنج نفر متهم به دست داشتن در تیرباران خانم عزیزه افسر پولیس زن در این ولایت می‌باشند، که دو شب پیش شب هنگام در خانه‌اش تیر باران شده بود.
عبدالکریم یورش سخن‌گوی پولیس فاریاب به هشدار می‌گوید، نیروهای کشفی در پیوند به این رویداد، این پنج نفر را بازداشت کرده اند و امیدوار اند به زودی عامل اصلی این تیرباران و دلیل این رویداد مشخص گردد.
در حمله مسلحانه به خانه این بانو، یک پسر هشت ساله او نیز زخمی شده است.
آقای یورش می‌گوید، بازداشت شده‌گان شامل سه خانم و دو مرد می‌باشند و چهار تن از این افراد، افسران پولیس فاریاب و از جمله همکاران نزدیک خانم عزیزه هستند. فرد پنجم یک غیر نظامی است که گمان می‌رود، در این رویداد دخیل باشد.
پولیس فاریاب می‌گوید تحقیقات جدی از این افراد آغاز شده است و به زودی عامل این رویداد مشخص خواهد شد.
عزیزه ۲۶ سال سن داشت و افسر بخش جنایی پولیس ولایت فاریاب بود. او دو شب قبل در ناحیه پنجم شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب، ساعت یک شب از سوی افراد مسلح ناشناس به رگبار بسته شد.
پیش از این نیز یک افسر پولیس دیگر در ولایت غور از سوی افراد مسلح ناشناس ترور شد اما تا هنوز عاملان آن حمله مشخص نشده است. حضور زنان در نیروهای امنیتی به ویژه در پولیس خیلی چشم گیر نیست. هر چند در سال‌های گذشته تلاش بسیار زیادی صورت گرفته است که زنان در پولیس جذب شوند، اما با آن هم هنوز مشکلاتی در این بخش وجود دارد و اتفاقاتِ از این دست می‌تواند، این روند را به شدت صدمه بزند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد