Share/Save/Bookmark

کد مطلب :64172
تاریخ انتشار : جمعه 4 حوت 1396 ساعت : 23:00:42

سعودی دو برابر بیشتر از سال گذشته کنسرت، جشنواره و نمایش برگزار می‌کند

عربستان سعودی که محل ظهور دین اسلام و یک کشور محافظه کار اسلامی است، امسال بیش از پنج هزار کنسرت، جشنواره و نمایش برگزار می کند.
بر بنیاد گزارش‌ها، ریاض در نظر دارد که با این اقدام تصویر سعودی را تغییر بدهد و جلو مصرف پول هنگفت سعودی‌ها که برای مقصد تفریحی و سرگرمی در بیرون از این کشور مصرف می‌شد، بگیرد.
عربستان سعودی همچنین تلاش دارد تا با برگزاری پنج هزار کنسرت و جشنواره که در مقایسه با سال گذشته دو برابر بیشتر است، سیاحان و بازدید کنندگان زیادتر را امسال به آمدن در آن کشور تشویق کند.
سعودی‌ها سالانه حدود ۲۰ میلیارد دالر را در بیرون از کشور شان به خاطر مقصدهای تفریحی مصرف می کنند. هدف مقام‌های حکومت عربستان سعودی با برگزاری این کنسرت‌ها و جشنواره ها در سال جاری اینست که دستکم حدود پنج میلیارد دالر این پول در داخل این کشور به مصرف برسد.
سعودی اخیرن پس از ۳۵ سال ممنوعیت بر فعالیت سینما‌ها را برداشت و کنسرت‌های هنرمندان غربی را میزبانی کرده است.
عربستان سعودی همچنین تلاش دارد که تفکیک جنسیتی را به گونه‌ی تدریجی در این کشور از بین ببرد، اقدامی که خطر واکنش شدید محافظه کاران مذهبی را در آن کشور در پی دارد.
سعودی ها اکنون برای سپری کردن روزهای رخصتی و مقصدهای تفریحی بیشتر به بحرین، کویت و امارات متحد‌ه‌ی عربی می روند – کشور های که در مقایسه با عربستان سعودی قوانین سخت گیرانه ندارند.
رییس اداره‌ی عمومی سرگرمی‌یهای عربستان سعودی گفته است که به زودی این روند تغییر می کند و به گفته‌ی او مردم از دوبی، کویت و بحرین برای تفریح و سرگرمی به عربستان سعودی خواهند آمد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد