Share/Save/Bookmark

کد مطلب :64604
تاریخ انتشار : جمعه 25 حوت 1396 ساعت : 14:02:58

پیام حضرت آیت الله سید عسکر شاه حیدری از علما و دلسوزان مردم افغانستان خطاب به سادات و هزاره‌ها

بسمه تعالی
یا أیُّهَا النّاسُ إِنَّا خَلَقناکُم مَن ذَکَرٍ وَ أُنثَی وَ جَعَلنَاکُم شُعُوباً وقَبَائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَاللّهِ أَتقَاکُم إِنَّ اللهَ عَلیم خَبیر
(سوره حجرات،آیه 13)
عزیزان جامعه ی سادات هزاره ؛ السلام علیکم و الرحمة الله و بركاته
 قرآن کریم با هر گونه امتیاز طلبی مخالف است ، رسالت مهم رسول اکرم صلواة الله علیه واله و سلم، مبارزه و محو این مسائل از زمانه ی خودش بود ، اگر سیادت یک امتیاز معنوی و اصل برای خداوند می بود ، به آن در کتاب خودش تصریح نموده و نهادینه می کرد.
متاسفانه عده ای از هر دو جناح ؛ با دامن زدن به جدایی سادات از قوم هزاره ؛ انگیزه ی اقتصادی دارند ، عده ای دنبال امتیاز گیری اجتماعی و سیاسی هستند و برخی پی گیر تسویه حساب های حزبی خودشان در گذشته اند.
در حالیکه فراموش کرده اند ما با مریدان هزاره مان حساب قوم و خویشی ، فرهنگی ، اجتماعی و مذهبی داریم .ما همه محبان و فرزندان فاطمه ی زهرا سلام الله هستیم .در شر و خیرمان ، در عزاداری ها ، شادی و غم های مان در تمام مناسبت ها در کنار هم بودیم و هستیم .
اگر کرامت انسانی و احترام به شخصیت و حقوق افراد ، در هیچ قومی ملاحظه نشود ، دامن زدن ها به امتیازهای مقام ، طبقه بندی ، اجتماعی ، رنگ و خون کاری نتواند.
جدایی سادات را از قوم شریف هزاره به صلاح نمی دانم .
وضعیت کنونی امروز ما شیعیان افغانستان ایجاب همدلی ،اعتماد ، اتفاق بیشتر، نگهداری حرمت و در آخر به جای رودرو قرار گرفتن در کنار هم بودنمان را می رساند .
در زمانه ی فعلی وقت و انرژی تان را صرف مسائل مهم و حیاتی ؛ بالا بردن سطح و جایگاه علمی و تحقیقی تان در جهان کنید ، به دنبال دست های پنهان که هدف شان جدایی و نفاق میان شیعیان افغانستان است ، نباشید .
سالی سرشار از آرامش، دگر پذیری و شکیبایی در شنیدن سخنان هم را در کنار خیر و برکت برای تمام مردم عزیز افغانستان از خداوند رحمان خواستارم.

والسلام علیکم و الرحمة الله و برکاته
سید عسکرشاه حیدری              
27جمادي الثاني 1439


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سیدناصر
چهار شنبه 24 دلو 1397
با سلام واحترام به همه هم کیشان وبخصوص جامعه سادات ! حقیربنا برنقل وقول از گذشتگان ونیاکان هم برگی از شجره سادات حسینی هستم که نسب مابه حسین ابن زیدمیرسدوجهت تکمیل تحقیقات خوددرباره شجره سادات حسینی که از نسل سیداحمدابن فداله ابن ابوعمران بن ابوالحسن.....حسین ابن زیدهستندواز آنجایی که شنیدیم اولین هجرت سادات سال126بعدازقیام زیدابن علی ع عده ای از سادات به بلخ افغانستان مهاجرت کردندوبا تحقیق در شجره ساداتی که از نسل حضرت زیدهستندبرای نزدیک شدن به صحت شجره نامه از تمامی ساداتی که شجره آنها به حسین ابن زید میرسد خواهشمندیم همکاری لازم رادراین خصوص داشته باسندتاازصحت شجره نامه اجدادمان مطمئن تر باشیم لطفا به وبلاگ safatweblog.blogfa.comمراجعه ونظرتشون را به ایمل حقیرکه د پروفایل وبلاگ هست ارسال نمایند.باتشکرسیدناصرحسینی نیا