Share/Save/Bookmark

کد مطلب :64762
تاریخ انتشار : جمعه 3 حمل 1397 ساعت : 18:17:32

پناهجوی افغان که یک دختر آلمانی را کشته بود به حبس ابد محکوم شد

يک پناهجوی افغان به اتهام تجاوز و قتل یک دختر نوزده ساله آلمانی، از سوی یک دادگاه در این کشور به حبس ابد محکوم شد.

حسین خاوری، پناهجوی افغان در دسمبر سال ۲۰۱۶ میلادی به اتهام تجاوز و قتل یک دختر نزده ساله آلمانی در جنوب غرب شهر فریبورگ آلمان، از سوی پولیس این کشور بازداشت شده بود.

حسین، هنگام ارتکاب این جرایم هفده سال داشت، اما اکنون او نزده سال دارد.

اکوارت برگر، سرپرست پروندۀ این رویداد می گوید: «دادگاه سن متهم را در این پرونده متفاوت ارزیابی می کند، اما همانگونه که وکیلان بردسی کرده اند، اتهام او بسیار خطرناک است؛ اتهام او بسیار نادر است و از همین رو من نگران استم و آزادی بسیار بعید است.»

برنارد کراونر، وکیل دادگاه نیز در این باره می گوید: «واژۀ رضایت، هرگز نمی تواند واژۀ درست در این پرونده باشد؛ از بهر این که مجازات مرگ نمی تواند برعکس شود و نه این گونه حکمی در جهان  وجود دارد! اما من فکر می کنم این حکم در مقاسیه با جرم او مطابقت دارد؛ به این دلیل که او به جرم قتل و تجاوز شدید روبر است.»

گفته می شود که این پناهجوی افغان ۲۰۱۳میلادی نیز برای یک قتل تلاش کرده بود و به ده سال زندان محکوم شده بود، اما در سال ۲۰۱۵از زندان رها شد و به آلمان آمد.

این در حالی است که اکنون هزاران تن از پناهجویان افغان در کشورهای اروپایی به ویژه در آلمان به سرمی برند. بسیاری از این پناهجویان با زنده گی دشواری روبرو استند. از همین رو گفته می شود جرم او برای پناهجو افغان دیگر نیز اثرهای منفی بگذارد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد