Share/Save/Bookmark

کد مطلب :65009
تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 حمل 1397 ساعت : 13:04:49

واکنش دمشق به ادعاهای غرب درباره استفاده سوریه از سلاح شیمیایی

بیانیه غربیها نمی‌تواند تلخی شکستی را پنهان کند که در آن طرح توطئه آمیز علیه سوریه ناکام ماند.
یک منبع در وزارت خارجه سوریه ضمن انتقاد از کشورهای غربی به خاطر متهم کردن دمشق به استفاده از سلاح شیمیایی، تأکید کرد که آمریکا و مزدورانش اجازه انجام تحقیق شفاف در این خصوص را نمی‌دهند.
یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه بیانیه ای را که کشورهای غربی در خصوص ادعای استفاده دمشق از سلاح شیمیایی منتشر کرده بود، به شدت محکوم کرد.
این منبع تأکید کرد که این بیانیه در ادامه تبلیغات گمراه کننده و دروغهایی است که کشورهای استعمارگر غرب از زمان آغاز جنگ علیه سوریه بدان عادت کرده‌اند.
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از این منبع گزارش داد که «آمریکا و ابزارهای آن، در واقع مانع انجام هر گونه تحقیق شفاف و عینی در خصوص ادعاهای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه می‌شوند».
وی تصریح کرد که در صورت انجام چنین تحقیقاتی، دروغ، افترا و دست داشتن گروههای تروریستی در استفاده از این سلاح و تهمت زدن به حکومت سوریه مشخص خواهد شد.
این منبع خاطر نشان کرد که بیانیه کشورهای غربی نمی‌تواند «تلخی شکستی را پنهان کند که در جریان آن طرح توطئه آمیز علیه سوریه از بین رفته است».
منبع مذکور همچنین تصریح کرد که غربیها با وجود اینکه مدعی تأکید بر روند حل سیاسی بحران سوریه هستند، ولی رفتار آنان در مانع تراشی بر سر راه هر گونه تلاش برای حل و فصل بحران سوریه، دروغ بودن ادعایشان را نشان میدهد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد