Share/Save/Bookmark

کد مطلب :65238
تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 حمل 1397 ساعت : 12:42:44

هزاران پناهجوی غیرقانونی افغانستانی از ترکیه بازگردانیده شدند

حکومت ترکیه بیش‌از ۶ هزار و ۸۰۰ تن از مهاجران غیرقانونی افغانستانی در هفته‌های اخیر، از این کشور اخراج کرده‌است.

خبرگزاری اناتولیه ترکیه، گزارش کرده که ۶ هزار و ۸۴۶ پناهجوی غیرقانونی افغانستانی در هفته‌های اخیر، از ترکیه به کابل بازگردانیده شده‌اند.

بر بنیاد آمار وزارت داخله ترکیه، این افغان‌ها در نُه پرواز «چارتری» هواپیماها و نیز شماری‌از پروازهای دیگر، به کابل فرستاده شده‌اند.

در خبرنامه‌یی وزارت داخله این کشور، آمده‌است: «پس‌از اتمام روندهای اخراج مهاجران غیرقانونی از ولایت‌های دیگرمان، اخراج‌ها در روزهای آینده شتابان ادامه خواهند یافت.»

نخستین گروه مهاجران افغانستانی که شامل بیش‌از ۲۰۰ تن می‌شد، به روز هشتم ماه اپریل سال روان میلادی، در یک پرواز چارتری، شهر ارزروم ترکیه را به مقصد کابل ترک کردند که گزارش‌ها هم‌زمان می‌رسانند که به‌صورت کُل، مجموعأ ۳۰۰۰ تن تنها از ارزروم اخراج می‌شوند.

برخی از آمارهای حکومت ترکیه نشان می‌دهند که تنها در سه‌ماه نخست سال روان میلادی، بیش‌از ۲۰ هزار پناهجوی افغان به‌گونه غیرقانونی به این کشور، به‌ویژه از راه ایران وارد شده‌اند.

این درحالی‌ست که بن علی یِلدِریم، نخست‌وزیر ترکیه در جریان سفرش به کابل به تاریخ هشتم اپریل، گفت که وزارت داخله این کشور یک برنامه موثر برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی افغانستانی روی‌دست دارد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد