Share/Save/Bookmark

کد مطلب :65349
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 ثور 1397 ساعت : 17:54:20

دفتر ریاست جمهوری برکناری جنرال مراد را تکذیب کرد

سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری گزارش‌ها در مورد برکناری جنرال مرادعلی مراد، معین ارشد امنیتی را بی‌اساس خواند.

پس از چند ساعت سکوت ارگ ریاست جمهوری در مورد برخی گزارش‌ها پیرامون برکناری معین ارشد امنیتی وزارت امورداخله، شاه‌حسین مرتضوی در یادداشت کوتاهی در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است: "شايعات نشر شده در پيوند به بركناري جنرال مراد علي مراد بي اساس است».

این در حالی است که پیش از ظهر امروز دوشنبه(3 ثور)، برخی منابع در وزارت داخله به رسانه‌ها گفته بودند که جنرال مرادعلی مراد، معین ارشد امنیتی وزارت داخله از سوی رییس‌جمهور غنی برکنار شده است. بر این اساس به نظر می‌رسد پخش شایعات در مورد برکناری جنرال مراد، از سوی منابع و مقام‌های وزارت داخله بوده است.

یک منبع در وزارت داخله به رسانه‌ها گفته بود که جنرال مرادعلی مراد، معین ارشد امنیتی وزارت امورداخله از سمت‌اش برکنار شده‌ و قرار است به جای او، اختر ابراهیمی، رییس گارد ریاست جمهوری به عنوان معین ارشد امنیتی گماشته شود، اما وی تاکنون رسما به این سمت معرفی نشده ‌است.

اما با گذشت چند ساعت از انتشار این خبر، شا‌ه‌حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری این گزارش‌ها را بی‌اساس خوانده و رد می‌کند.

جنرال مراد تقریبا یک سال پیش(28 ثور 1396) از سوی رییس‌جمهور به عنوان معین ارشد امنیتی وزارت امورداخله معرفی شده بود.

وی یکی از جنرال‌های سرشناس و شناخته شده افغانستان است که پیش از این در سمت‌های بلند نظامی در وزارت دفاع ایفای وظیفه کرده است.

پیش از معینیت ارشد امنیتی وزارت داخله، جنرال مراد به عنوان فرمانده عمومی نیروهای زمینی اردوی ملی افغانستان ایفای وظیفه کرده و سپس از سال 1393 تا ثور 1396، معاون رییس ستاد ارتش در وزارت دفاع این کشور بود.

آقای مراد علاوه بر ایفای وظایف نظامی، همواره به عنوان یک میانجی‌گر در مناسبات و تنش‌های قومی نیز عمل کرده و یک چهره پذیرفته شده و مورد قبول مردم افغانستان به خصوص در میان شیعیان کشور است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد