Share/Save/Bookmark

کد مطلب :65413
تاریخ انتشار : جمعه 7 ثور 1397 ساعت : 10:27:31

دبیر کل ناتو: طالبان باید بدانند که در میدان نبرد پیروز نمی شوند

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو می گوید، طلبان مسلح باید بدانند که در میدان های جنگ پیروز نمی شوند؛ به باور او یگانه راه حل وضعیت کنونی افغانستان صلح و گفتگو است.

قرار است وزیران خارجه کشور های عضو ناتو در مورد وضعیت افغانستان، عراق، سوریه، اوکراین، اردن و ایران بحث و گفتگو کنند.

آقای ینس استولتنبرگ در نشست خبری ای بیان داشت که ایران از برخی گروه های هراس افگن حمایت می کند و این موضوع مورد بحث وزیران خارجه کشور های ناتو است.

 وی افزود که برای نابودی هراس افگنان و برقراری صلح  با حکومت افغانستان کمک سیاسی و نظامی می کنند تا طالبان به روند صلح حاضر شوند.

دبیر کل ناتو گفت: “طالبان باید بفهمند که هیچ گاهی در میدان جنگ پیروز نمی شوند. ما برای آموزش، مشوره دهی و کمک مالی نیروهای نظامی افغانستان ادامه  می دهیم تا آنها چهارچوبی را ایجاد کنند که بلاخره طالبان مسلح حاضر به میز مذاکره شوند و بدانند که افغانستان به جز از راه صلح و گفتگو دیگر راهی ندارد.”

به باور وی حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان باعث برگزاری انتخابات در فضای می شود.

آقای استولتنبرگ اظهار داشت:”برای برگزاری انتخابات افغانستان در فضای امن بهترین راه این است که به نیروهای امنیتی افغانستان مشوره، کمک و حمایت مالی شوند. همچنان برای نیروهای بین المللی نیز صلاحیت های محدود داده شده تا اطمینان حاصل شود که انتخابات در فضای امن برگزار می شود.”

نشست وزیران خارجه ناتو در بروکسل برگزار می شود و در نشست بعدی این سازمان در ماه می تمرکز بیشتر بر موضوع صلح و ثبات افغانستان خواهد شد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد