Share/Save/Bookmark

کد مطلب :65585
تاریخ انتشار : يکشنبه 16 ثور 1397 ساعت : 12:08:09

برگزاری نمایشگاه دوروزۀ ساخته‌های دستی زنان روستایی در کابل

شماری‌از زنان روستایی روز شنبه (۱۵ ثور) ساخته‌های دستی و محصولات تولیدی‌شان را در یک نمایشگاه در کابل، به‌نمایش گذاشته‌اند.

مسؤولان وزارت انکشاف دهات، می‌گویند که این بانوان که از سرمایه‌گذاران کوچک و صنعت‌گران روستاهای پنج‌ولایت به کابل آمده‌اند، بربنیاد برنامۀ ملی توسعۀ روستا، محصولات‌شان را در نمایشگاه‌ها به‌فروش می‌رسانند.
 
عبدالوافی نایب‌زی، مسؤول بخش رسانه‌های برنامۀ ملی توسعۀ روستا، در این باره گفت: «در این نمایشگاه ۱۲۰غرفه ساخته شده‌اند و زنان از پنج‌ولایت برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده‌اند. هدف ما از این‌کار، توسعۀ کاروبار زنان بازرگان به‌خصوص روستانشینان است.»
 
محصولات کشاورزی، لباس‌ها و کیف و کفش‌های وطنی ونیز زیورآلات ساخته‌شده با دست، بخشی‌از کالاها و ساخته‌های دستی استند، که زنان روستاهای ولایت‌های بلخ، ننگرهار، پروان، هرات و بامیان به کابل آورده‌اند و در یک نمایشگاه ویژه به‌نمایش گذاشته‌اند.
 
بانوانی‌که ساخته‌های دستی و کالاهای‌شان را به این نمایشگاه آورده‌اند، می‌گویند که شرکت در این نمایشگاه‌ها برای بانوان بازرگان سود چشم‌گیری دارد.
 
صدیقه تمسکی، بازرگان، گفت: «این نمایشگاه‌ها برای ما خیلی سود می‌رساند، من در هرات مغازه دارم، اما هفته‌ها خریدارانی به سراغ مغازه‌ام نمی‌آیند، اما در این نمایشگاه تنها در یک روز میان ۳۰ تا ۴۰هزار افغانی فروشات دارم.»
 
این بانوان می‌گویند که اگر بازارهای برای فروش کالاها و ساخته‌های دستی‌شان فراهم شود، کاروبار آنان به‌گونۀ چشم‌گیری رونق خواهد گرفت.
 
زهرا، بازرگان، گفت: «ما در بلخ از فروش محصولات‌مان سود زیادی به‌دست آورده نمی‌توانیم، اما این نمایشگاه‌ها فرصت خوبی برای فروختن کالاها و رونق کاروبار ما است.»
 
این بانوان برای دو روز کالاها و محصولات روستای‌شان را در دونمایشگاه در کابل، به‌نمایش می‌گذارند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد