Share/Save/Bookmark

کد مطلب :65720
تاریخ انتشار : شنبه 22 ثور 1397 ساعت : 11:59:19

محدودیت تردد برای دیپلمات‌های آمریکایی در پاکستان

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که دیپلمات‌های آمریکایی در این کشور از این پس با محدودیت تردد در سراسر پاکستان روبه‌رو می‌شوند و باید برای تردد اجازه لازم را از مقام‌های مسئول دریافت کنند.

پیش از این، ایالات متحده دیپلومات‌های پاکستانی مقیم امریکا را ملزم کرد تا برای سفرهایی که بیشتر از ۴۰ کیلومتر از سفارت آنان فاصله دارد، پنج روز قبل درخواست اجازۀ سفر را از مقامات امریکایی به دست بیاورند.

به دنبال آن، مقام‌های پاکستانی روز جمعه گفتند که آنان محدودیت‌های "متقابل" را بر دیپلومات‌های امریکایی در اسلام‌آباد وضع کرده‌اند.

به گزاش صدای امریکا، در نامه‌یی که حکومت پاکستان به سفارت ایالات متحده در اسلام‌آباد فرستاده، آمده است که محدودیت گشت و گذار دیپلومات‌های امریکایی از روز جمعه(21 ثور) در آن کشور تطبیق می‌شود.

تا حال انگیزه تنش‌ها و اقدامات جدید واشنگتن و اسلام‌آباد در برابر یک‌دیگر روشن نشده، اما این کشمکش‌های دیپلوماتیک چند هفته پس از آن رخ می‌دهد که پاکستان مانع خروج یک دیپلومات امریکایی از آن کشور شد. این دیپلومات امریکایی متهم به کشتن یک پاکستانی در یک حادثه ترافیکی در اسلام‌آباد است. اما مقام‌های پاکستانی، تاکنون "جوزف امانوئل هال"، رایزن نظامی ایالات متحده مقیم اسلام‌آباد را به دلیل مصونیت دیپلوماتیک توقیف نکرده‌اند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد