Share/Save/Bookmark

کد مطلب :65739
تاریخ انتشار : يکشنبه 23 ثور 1397 ساعت : 13:52:08

دهن کجی به هزاره ها از طرف کمال ناصر اصولی در مجلس نمایندگان

دهن کجی به هزاره ها از طرف کمال ناصر اصولی در مجلس نمایندگان و این گونه جواب دندان شکن:

آقاي كمال ناصر اصولي خطاب به هزاره‌ها گفته است:

"به کسانی می گویم که در خانه هایمان کارگر و نوکر بودید که همین قدر بس است که حقوق ما را به سخره گرفتید و خود را تا اینجا رسانیدید، دیگر تحمل نمی کنیم. اگر زور لوی پکتیا را ندیده‌اید، به تاریخ بنگرید، به دوران سقوی، به دوره طالبان، به دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری."

خدمت آقاي اصولي عرض شود كه آنچه شما گفته ايد شايد نظر شخصي خودتان باشد نه تمام مردم محترم ولايت پكتيا، با آنهم ما حرفهاي شما را ما قبول داريم و انكارش نميكنيم .

١- درست است ما در خانه هايتان نوكر و نفر خدمت بوديم اما آنقدر أمين و با اعتماد بوديم كه ما را در كنار فاميل تان تحمل ميكرديد و خودتان سري كار و وظيفه ميرفتيد درحاليكه آنقدر غيرتي هم بوديد كه فاميل تان حتي با برادران تان اجازه حرف زدن نداشت.
ما همان هزاره ايم كه اگر ديروز ميتوانستيد ما را در كنار فاميل تان تحمل كنيد و اطمنان داشتيد كه به حريم حرم تان خيانت نميكنيم امروز هم باور كنيد كه ما به لاين برق كه از مناطق ما ميگذرد مثل ديروز كه پدران ما از خانه و حريم تان حفاظت كردند حفاظتش ميكنيم.
ما اگر خاين و نمك حرام ميبوديم امروز خودت يك هزاره بودي!
مطمئن باش كه خاين و نمك حرام نيستيم و در طول تاريخ به كشور و مردمش خيانت نكرده ايم و حق هيچ كسي را نخورده ايم و نميخوريم.
پس طعنه نزن!

٢- زور تان را هم در طول تاريخ از زمان احمدشاه ابدالي تا امروز ديده ايم .
عبدالرحمن خان شاه زوردار تان بخاطر نشان دادن زور تان نصف خاك كشور و مردمان افغان را به انگليس در بدل كمك مالي و تسليحاتي فروخت و معاهده ننگين ديورند را با يك عسكر پياده انگليس امضا كرد.
شاه شجاع تان رسماً كشور را به انگليس مستعمره ساخت ، نادر شاه تان با كمك مالي و نظامي هندي بريتانوي بقدرت رسيد، ببرك كارمل تان اتحاد شوروي را مهمان كرد، طالبان و ملاعمر تان تحت امري پاكستان و با كمك هزاران تروريست وحشي عرب و پاكستاني ووو بالاي ديگران زور گفت، در انتخابات رياست جمهوري هم چهارپايان و دوپايان تان از هم فرق و تميز نشد و ما نفهميديم كه خودت بجاي شتر راي دادي و يا شتر بجاي تو؟

پس حرف زور نزن اگر ميزني هم از خود بگو نه از زور پاكستان و انگليس و شوروي و امريكا ووو.

٣- تحمل نكني مثلاً چه ميكني؟
با كمك بادارانت دهها بار قتل عام كردي، چور و چپاول كردي، كوچ اجباري دادي ، سرزمين و مناطق ما را اشغال كردي ، آثار تاريخي ما را ترور كردي ، صدها سال محروم و منزوي كردي ديگر چه ميتواني؟
با اينهمه جنايات كه در حق ما كردي نتوانستي نسل ما را نابود كني بعد از اين كه هرگز نميتواني حتي اگر خود را بجاي بمب هم منفجر كني!

خلاصه فقط يك راه باقي مانده است و آنهم استفاده از عقل، منطق و انسانيت .
بيا بجاي طعنه و زورگوي باهم وطن را بسازيم پكتيا و باميان و قندهار و بلخ وووو همه خاك وطن ماست ما در همه جا آبادي و براي تمام مردم كشور آسايش و رفاه ميخواهيم، اين رفاه و آبادي ميسر نخواهد شد مگر اينكه دست از زورگوي و پوف برداريم ، صادقانه و عادلانه براي آبادي وطن تلاش كنيم.
در اخير ما پروژه برق توتاپ را فقط بخاطري ميخواهيم كه از مناطق مركزي رد شود كه حكومت زوردار شما اگر از همين پروژه مناطق مذكور را برق ندهد تا صدسال ديگر آنها را برق نخواهند داد!


  هزاره تایمز

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد