Share/Save/Bookmark

کد مطلب :65856
تاریخ انتشار : شنبه 29 ثور 1397 ساعت : 09:44:05

نتایج نهایی انتخابات عراق اعلام شد

ستاد انتخابات وزارت کشور عراق، دقایقی پیش (بامداد شنبه) نتایج نهایی انتخابات پارلمانی این کشور را اعلام کرد.

با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق ائتلاف سائرون به ریاست مقتدی صدر با کسب 54 کرسی به پیروزی رسید و ائتلاف فتح به ریاست هادی عامری با 47 کرسی و  ائتلاف نصر به ریاست حیدر العبادی نخست وزیر کنونی عراق با 42 کرسی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

بنا بر این گزارش، در حوزه انتخاباتی بغداد، ائتلاف "سائرون" 17 کرسی، ائتلاف دولت قانون و ائتلاف الفتح هرکدام 9 کرسی و ائتلاف النصر 8 کرسی به دست آورده اند.

در این حوزه انتخاباتی همچنین ائتلاف های الحکمه و القرار نیز هرکدام 4 کرسی به دست آورده اند.

اما در حوزه انتخاباتی کربلا، ائتلاف سائرون 3 کرسی، ائتلاف الفتح 3 کرسی و ائتلاف دولت قانون ائتلاف النصر هرکدام 2 کرسی و ائتلاف الحکمه نیز 1 کرسی به دست آورده اند.

در استان واسط، ائتلاف سائرون 3 کرسی، ائتلاف الفتح 2 کرسی و ائتلاف النصر 2 کرسی و ائتلاف های دولت قانون و الکفائات هرکدام 1 کرسی و ائتلاف الحکمه نیز 2 کرسی به دست آورده اند.

در بابِل، ائتلاف سائرون 4 کرسی، ائتلاف الفتح 4 کرسی و ائتلاف النصر و الحکمه هرکدام 3 کرسی و ائتلاف دولت قانون 3 کرسی و الکفائات نیز 1 کرسی به دست آورده اند.

اما در بصره، ائتلاف سائرون 5 کرسی، ائتلاف الفتح 6 کرسی، ائتلاف النصر 5 کرسی و ائتلاف دولت قانون 4 کرسی به دست آورده اند.

در نجف اشرف هم نیز ائتلاف سائرون 4 کرسی، ائتلاف های الفتح و النصر هرکدام 3 کرسی و ائتلاف های دولت قانون و  الحکمه نیز هرکدام 1 کرسی به دست آورده اند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد