Share/Save/Bookmark

کد مطلب :65952
تاریخ انتشار : پنج شنبه 3 جوزا 1397 ساعت : 13:11:56

غنی: فضای آموزش در مکاتب و دانشگاه‌ها باید مناسب و عاری از تعصب باشد

رئیس‌جمهور کشور در جمع از اساتید دانشگاه‌ها و معلمین مکاتب خاطرنشان کرد که فضای آموزش در مکاتب و دانشگاه‌ها باید مناسب و عاری از تعصب باشد و برای تعلیم و تحصیلات عالی دختران، باید فرصت‌های بیشتر مساعد گردد.

اشرف غنی شام روز گذشته در جمع از اساتید دانشگاه‌ها و معلمین مکاتب افطار کرد و نماز شام را با آنان یکجا ادا نمود.

به نقل از سایت ریاست جمهوری، در ضیافت افطاری متذکره که در قصر سلام‌خانۀ ارگ ترتیب گردیده بود و در آن داکتر نجیب‌الله خواجه‎عمری وزیر تحصیلات عالی، داکتر میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف و معینان وزارت‌های متذکره نیز حضور داشتند، ابتدا خانم فرزانه رزمجو استاد دانشگاه کابل و خانم حوریه کریمی معلم لیسۀ نسوان بی بی مهرو به نمایندگی از دیگران صحبت کردند.

آنان از حمایت رئیس‌جمهور از معارف و تحصیلات عالی تشکر نمودند و خواهان توجه به ارتقای‌ظرفیت معلمین و استادان و دارالمعلمین‌ها، شهرک‌ها برای معلمین و استادان و همچنان صندوق معلمین شدند.

رئیس‌جمهور غنی پس از استماع صحبت‌های آنان، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات به اساتید دانشگاه‌ها و معلمین مکاتب، گفت که توجه اساسی ما به سرمایۀ بشری است و استادان و معلمین نقش بسیار مهم در تربیۀ سرمایۀ بشری دارند.

رئیس‌جمهور خطاب به آنان گفت که شما تغییر بزرگ را در زندگی جوانان به‌خصوص دختران به وجود می‌آورید و تعلیم و تربیه همه به‌خصوص طبقه اناث بسیار مهم است.

رئیس‌جمهور کشور خاطرنشان کرد که فضای آموزش در مکاتب و دانشگاه‌ها باید مناسب و عاری از تعصب باشد و برای تعلیم و تحصیلات عالی دختران، باید فرصت‌های بیشتر مساعد گردد.

وی در اخیر سخنانش، گفت که موضوع مسکن برای معلمین و استادان مهم است و روی آن غور بیشتر صورت می‌گیرد.

در جریان این دیدار، محمد یعقوب و شمس‌الرحمن دوتن از نعت خوانان، به مناسبت ماه مبارک رمضان، نعت‌های شان را قرائت کردند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد