Share/Save/Bookmark

کد مطلب :66214
تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 جوزا 1397 ساعت : 13:06:39

حکایت دختر بامیانی که پشت دروازه کانکور جان داد

زهرا دختری سختکوش و پرتلاش از بامیان که با هزاران امید و رویا و آرزو در صف اخذ کارت شناسایی امتحان کانکور حضور پیدا کرده بود، بی خبر از فرجام غم انگیزش و بی مسؤولیتی مقامات، زیر دست و پای جمعیت انبوه شد و جان داد.

روز یکشنبه (۱۳ جوزا) روز توزیع کارت های شناسایی امتحان کانکور در لیسه عالی اناث فاطمه بلخی، در اثر تجمع بیش از حد داوطلبان کانکور، رویداد ناگوار و متاثرکننده‌ای رخ داد که در آن، زهرا دانش آموز پرتلاش بامیانی جان داد و ۲۷ دختر دیگر زخمی شدند.
 
پس از گذشت دو روز از آن رویداد تلخ، خادم‌حسین برادر زهرا، دختری که به منظور اخذ کارت شناسایی امتحان کانکور در لیسه فاطمه بلخی جان داد، می گوید: من از سران حکومت می خواهم تا از اینهمه بی عدالتی و بی مسؤولیتی جلوگیری کنند، چرا؟ علت چیست؟ آیا مسؤولین فهم ندارند که ۶ هزار شاگرد را در یک مکتب یک هزار نفری جمع می کنند؟
 
خادم حسین با احساسی غم انگیز می‌گوید: همه باید بدانند و نگذارند تا خون شهید زهرا پایمال و فراموش شود.
 
عبدالقادر سیغانی؛ هم محله‌ای زهرا می‌گوید: یک جوان با هزار آرزو تلاش می کند تا آزمون کانکور را سپری نماید و مرحله جدید و مهم زندگی خود را اغاز کند؛ اما با ناکارآمدی دولت جان خود را از دست می دهد و خانواده اش به ماتم می نشیند.
 
سیغانی ضمن محکومیت اقدام نهادهای ذیصلاح در پیوند به زخمی و شهید شدن متعلمین، افزود: دولت باید با دقت کامل قضیه ۱۳ جوزا را بررسی و عدالت اجتماعی را برقرار کند.
 
علی زاده سلطانی؛ دانشجوی دانشگاه بلخ هم می گوید: جای تاسف دارد که مسؤولین حتی توزیع کارت های شناسایی را کنترل و مدیریت نمی توانند.
 
گفتنی ا‌ست که زهرا از ولسوالی سیغان ولایت بامیان با آرزو راه یافتن به دانشگاه بلخ، رخت از جهان بست.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد