Share/Save/Bookmark

کد مطلب :66302
تاریخ انتشار : يکشنبه 20 جوزا 1397 ساعت : 11:56:50

پوتین در اجلاس شانگهای: باید توجه ویژه برای مبارزه با تروریسم در افغانستان داشته باشیم

رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود در اجلاس شانگهای گفت که وضعیت در افغانستان در مبارزه با تروریسم نیاز به توجه ویژه دارد و باید افغانستان را در مبارزه با تروریسم کمک کنیم.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود در اجلاس شانگهای در چین اعلام کرد در افغانستان مبارزه با تروریسم نیاز به توجه ویژه دارد و باید افغانستان را در مبارزه با تروریسم کمک کرد و در مبارزه با تروریسم با همکاران خود قبلاً صحبت کرده بودیم موافق استم.
ولادیمیر پوتین گفت: "وضعیت در افغانستان به توجه خاصی نیاز دارد من با همکارانم که قبلاً در این مورد صحبت کردیم موافقم، مهم این است که به طور مشترک با کشورها در مقابله با تروریسم و گروه‌های جنایت پیشه با افغانستان همکاری کرده و همچنان برای جلوگیری از تولید و قاچاق مواد مخدر به افغانستان کمک کنیم تا بتوانیم از ترانزیت مواد مخدر جلوگیری و این ترانزیت را متوقف کنیم البته باید به روند آشتی ملی، بهبود اقتصاد کشور و امنیت و ثبات به افغانستان کمک و همکاری کنیم".
رئیس جمهور روسیه گفت: هیچ کشوری امروز نمی تواند به تنهایی با سازمان های جرایم پیشه و تروریسم مبارزه کند.
نشست دو روزه سران سازمان همکاری‌های شانگهای در روز 9 تا 10 جون در شهر ساحلی چینگ‌دائو برگزار می‌شود براساس نتایج این نشست حدود 20 اسناد مشترک تصویب می‌شود و یکی از اصلی ترین آنها اعلامیه چینگ‌دائو است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد