Share/Save/Bookmark

کد مطلب :66311
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 جوزا 1397 ساعت : 09:35:36

بشار اسد: حضور آمریکا و انگلیس در سوریه نوعی تهاجم است

رئیس جمهوری سوریه با تاکید بر کذب ادعای حمله ی شیمیایی در دوما تاکید کرد: حضور آمریکا و انگلیس در سوریه یک تهاجم به شمار می آید.

به نقل از العالم، «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با روزنامه ی «میل آن ساندی» انگلیس تاکید کرد: انگلیس، فرانسه و آمریکا به دروغ حمله ی شیمیایی در دوما را مطرح نمودند؛ آنان در این زمینه دروغ گفتند.

وی در ادامه ی این مصاحبه افزود: سوریه تماس های بیشماری از دستگاههای اطلاعات و جاسوسی کشورهای اروپایی داشت، اما همه ی آنها اخیرا به علت عدم جدیت اروپایی ها متوقف نمود.

رئیس جمهوری سوریه تصریح کرد: حضور آمریکا و انگلیس در سوریه غیر قانونی و غیر مشروع است بلکه حمله و تهاجم است چراکه آنان حاکمیت این کشور را نقض می کنند.

«بشار اسد» خاطر نشان کرد: ما به عنوان طرف اصلی با تروریستهای داعش می جنگیم و وجب به وجب خاک سوریه را از آزاد و رها خواهیم نمود و این یک وظیفه ی ملی است.

وی در ادامه ی این مصاحبه تاکید کرد: انگلیس از گروه «الخوذ البیضاء» (کلاه سفیدها) که شاخه ای از گروه تروریستی جبهه ی النصره به شمار می آید در تمام نقاط سوریه حمایت آشکار می کند و ما این گروه را ابزاری در دست انگلیسی ها در روابط کلی شان بر می شمریم.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد