Share/Save/Bookmark

کد مطلب :66457
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 جوزا 1397 ساعت : 12:41:46

طالبان اعضای شان را که با مردم عکس سلفی گرفتند، مجازات می کنند

رهبران طالبان بر افراد شان به دلیل ریختن بر شهرها و گرفتن عکس های سلفی با سربازان و مقام های دولتی افغانستان در سه روز آتش بس، خشمگین هستند.

یکی از مقام های طالبان بدون ذکر نامش به رویترز گفته است که حکومت پاکستان از این گروه خواسته بود نیروهای خارجی را هم شامل آتش بس کنند، اما رهبری طالبان با پیشنهاد پاکستان مخالفت کرد.

این مقام طالبان به رویترز گفت: "شب گذشته نشست اضطراری برگزار شد و درآن از همه فرماندهان و افراد طالبان خواسته شد، اقدام های شدید انظباتی دربرابر طالبانی که با سربازان و مقام های دولتی افغانستان عکس گرفته اند، روی دست بگیرند".

آتش بس ابتدا از سوی حکومت به درخواست علمای کشور برای یک هفته اعلام شد و سپس طالبان "بخاطر تجلیل از عید" سه روز را آتش بس کردند و دیروز یکشنبه پایانش را اعلام کردند ولی حکومت آتش بس یکجانبه را ده روز دیگر تمدید کرد.

طالبان دیشب در اعلامیه‌ای اعلام کردند که آتش‌بس این گروه به سه روز عید مربوط می‌شود و این گروه به خاطر آنکه مردم بتوانند بدون هراس، روزهای عید را سپری کنند، آتش بس کرد.

در اعلامیه آمده است که آتش بس طالبان در پاسخ به فراخوان حکومت افغانستان نبود.

آتش بس سه روزه طالبان شام دیروز به پایان رسید و دیشب این گروه حمله های خود بر نهادها و پاسگاه های امنیتی را از سرگرفتند.

مقام‌های ارشد طالبان گفته اند که تمام افراد این گروه پیش ازپایان آتش بس سه روزه از مناطق زیراداره دولت خارج شده اند.

بربنیاد گزارش‌ها، طالبان از شام دیروز چندین ساعت پیش از پایان آتش بس شان بر پاسگاه های نیروهای دولتی در چندین ولایت مثل غزنی، فاریاب، بادغیس ، وردک ، هلمند و قندهار حمله کرده اند و حملات شان را از سر گرفته اند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد