Share/Save/Bookmark

کد مطلب :66476
تاریخ انتشار : سه شنبه 29 جوزا 1397 ساعت : 12:02:16

چرا غني به ديدار كرزي و حكمتيار رفت؟

غني رهبري لوي پكتيا را در دست دارد.
كرزي رهبري لوي قندهار را در دست دارد.
حكمتيار رهبري مردان سنتي را در دست دارد كه به غني و كرزي به عنوان كافر مي بينند اين سه نَفَر يك هدف دارند تقويت پايگاه پشتونها هر سه نَفَر در ميان طالبان امروز نفوذ خاص خودشان را دارند...

بعد موفقيت هاي غني در حاشيه راندن و قلع قمع كردن رهبران قدرتمند غير پشتون تبعيد جنرال دوستم به تركيه، اخراج احمد ضيا از پست پوشالي حكومتداري خوب، كنار زدن امپراطور شمال، بي صلاحيت كردن عبدالله و مديريت ورود طالبان به شهرها و...

براي برنامه هاي جديد غني با كرزي و حكمتيار رايزني كرد آنها هدف دار با هماهنگي به دنبال پشتونيزه كردن خراسان زمين در حركت هستند، ديدار اخير غني با حكمتيار احتمالاً در راستاي ورود افرادي از پشتونها است كه به پارلمان معرفي شوند تا پارلمان در اختيارشان قرار گيرد.

اما متاسفانه رهبران غير پشتون كه به آخر رسيده اند چيزي از قدرت در وجود شان نمانده هنوز به دنبال هوا و هوس هاي شخصي خود شان هستند وهنوز از افكار قديم پوسيده خود بيرون نيامده اند!

آنها مثل مرغ ها نگاه دارند تا غني و كرزي دانه بيندازد آنها برسر خوردن دانه رقابت كنند، به جان هم بيفتند براي وزير شدن، سفيرشدن، معاون شدن! پشتونيست ها به چه فكر ميكنند رهبران سنتي ما به چه فكر مي كنند!

ديدار غني با حكمتيار و كرزي داستان و برنامه بعدي براي پشتونيزه كردن پارلمان است!
سخت است ملتي داشته باشيم شجاع رهبراني داشته باشيم نا آگاه و بي خرد!


  گل امیری

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد