Share/Save/Bookmark

کد مطلب :66788
تاریخ انتشار : جمعه 15 سرطان 1397 ساعت : 11:03:22

زاخارووا: بریتانیا باید به دسیسه های خود پایان دهد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: دولت بریتانیا و نمایندگانش باید نزد جامعه بین المللی برای آنچه در قبال روسیه انجام داده اند عذرخواهی کنند.

خبرگزاری فرانسه از مسکو گزارش داد، پس از آنکه لندن توضیحاتی را درباره مسمومیت یک زوج بریتانیای با گاز سمی نوویتچوک خواستار شد، " تحقیقی مشترک " را درخواست کرد و از بریتانیا خواست عذرخواهی کند.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به خبرنگاران گفت " برای امنیت شهروندان قاره اروپا، ما از دولت ترزا می نخست وزیر بریتانیا می خواهیم به توطئه های خود و بازی با مواد سمی پایان دهد و از مانع تراشی بر سر راه تحقیق مشترک دست بردارد. "

وی افزود :" دولت ترزا می و نمایندگانش باید نزد جامعه بین المللی برای آنچه در قبال روسیه انجام داده اند عذرخواهی کنند. چنین اتفاقی دیرتر صورت می گیرد اما بالاخره این زمان خواهد رسید. "

زاخارووا از " نیروهای امنیتی بریتانیا خواست تسلیم بازیهای سیاسی که برخی نیروها در لندن آغاز کرده اند نشوند و در نهایت برای این تحقیق با نیروهای امنیتی روسیه همکاری کنند.

وی افزود: " هم اکنون مهم است تا تحقیقی را در سطح گسترده آغاز کنیم. "

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه "اقدامات بی پایان لندن را برای فریب دادن سازمان منع تسلیحات شیمیایی محکوم کرد. وی گفت " بریتانیا هیچ دلیل قانع کننده ای را که حاکی از دست داشتن روسیه در این پرونده باشد ارائه نکرده است."


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد