Share/Save/Bookmark

کد مطلب :66849
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 سرطان 1397 ساعت : 11:18:32

سفارت آمریکا در کابل جنگ روانی علیه مردم را تشدید کرده است

به نقل از شبکه‌ های مجازی سفارت آمریکا از دو روز گذشته بدینسو اعلامیه ای را بدست نشر سپرده که در یک قسمت از آن از وقوع حادثه‌ی خطرناک تروریستی خبر داده شده‌ است.

در این اعلامیه همچنان تنها از اتباع این کشور خواسته شده که طی 48 ساعت مواظب خود باشند و از گشت و گذارهای غیر ضروری جلوگیری کنند. پرسش این است که آیا انتظار مردم افغانستان از امضای پیمان امنیتی همین است که تنها طرف مقابل خبر بدهد که طی 48 ساعت ده‌ها و صدها نفر کشته و زخمی می‌ شود؟ آیا واقعا وظیفه سفارت آمریکا ایجاد ترس و در معرض مرگ تدریجی قرار دادن مردم است یا کارهایی دیگری هم دارد؟

از طرف دیگر از دور روز گذشته بدینسو‌ اکثر مردم که این اعلامیه را خوانده اند سلامتی روانی خود را از دست داده و سخت نگران جانشان اند. آیا می‌دانید آشفته ساختن روح و روان مردم چه آسیب را نصیب مملکت می‌ کند اما متاسفانه هیچ کس نیست که از این غول‌های استخباراتی پرسان کند که وقتی نوعیت حادثه را می‌دانید و این را هم می‌دانید که قضیه طی 48 ساعت اتفاق می‌افتد پس چرا جلوگیری نمی‌ کنید؟

اگر چنین اتفاقی در راه نیست پس چرا شایعه‌ پراکنی می‌کنید. مردم افغانستان مردم زخم خورده اند در شرایط موجود که همه در گلیم سوگواری نشسته اند نشر چنین اعلامیه‌ها سخت روحیه مردم را صدمه زده و مردم را نسبت به زندگی‌شان بیشتر از پیش بی‌باور می‌سازد.

لطفا جنگ روانی را بس کنید.


  عصمت الله راغب

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد