Share/Save/Bookmark

کد مطلب :66996
تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 سرطان 1397 ساعت : 06:48:14

اشرف غنی در صدد حذف اقوام دیگر

چرا اشرف غنی به صدای مردم اهمیت نمی دهد!؟
هر روز رسانه های داخلی کشورمان از ناامنی‌ها، اختطاف، قتلهای زنجیره ی و نارضایتیهای مردم خبر می دهند.

مثلا اینکه هر روز در گوشه و کنار کشور تعدادی زیادی از سربازان ملی توسط طالبان به شهادت می رسند و یا تعدادی از مردم بی گناه در شهرها و شاه راه ها با بمبهای کنار جاده ی یا انتحاری قتل عام می شوند و یا به دلیل اعتراضات در شهرها و بنادیر مردم و تاجران خساره مند می شوند؛ در یک خبر نامه آمده بود که تنها با بسته شدن بندر آقینه روزانه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار دالر بازرگانان کشور خساره مند می شوند.

با وجود این همه نارضایتی‌ها هیچ گوشی بدهکار نیست و هیچ پاسخی به ندای مردم داده نمی شود دولت خود خواه اشرف غنی کماکان به خود سری و تصفیه های قومی تباری خود ادامه می دهد تلاش در مرکزیت با محوریت پشتون اعم از سیکولارها و سنت گراه ها به شدت جریان دارد.

به همین خاطر از هر جنایتی که از ناحیه طالبان و داعش در هر مقیاس باشد و لو کشتار مردم بی گناه و ارتکاب جنایت جنگی مثل انتحار در دهمزنگ که بیش از ۴صد نفر از دانشجویان و فرهنگیان کشته و زخمی شدند و یا چهار را صدارت که بیش ۳۰۰ نفر به خاک خون کشیده شد و یا شفاخانه سردارداود خان که بیش از ۱۵۰ نفر به فجیع ترین وضع به شهادت رسید یا مسجد امام زمان که نزدیک به دوصد تن از نماز گذاران توسط وحشی های دهشت افگن سلاخی شدند، مسجد فاطمه الزهرا و دها موارد دیگر.

دولت نتنها توجه نکرد بلکه گاهی با اظهار نارضایتی از حملات ارتش به تروریستان طالب با آنها ابراز همدردی کرده فرمانده هان ارتش را بخاطر جنگ با طالبان تنبیه نموده است قیصاری و مرادعلی از نمونه های این بر خردهای پارا دوگسی رئیس جمهور در مورد مقابله با طالبان تروریست و نیرویهای دولتی است که از یک طرف شعار مبارزه با آنهارا سر می دهد و از طرف دیگر نیروهای نظامی و فرماندهان ارتش را به خاطر مقابله با طالبان توبیخ می کند!


چرا اشرف غنی تمام حرکتهای مدنی و اعتراضات قانونی و پشنهادات اصلاحی مردم افغانستان اعم از جوانان، روشن فکران، نهادهای مدنی، احزاب، همه و همه را نادیده گرفته بدون توجه به صداهای مردم به خود سری های خود ادامه می دهد!؟

شاید مهمترین دلیلش این است که خودش را بر خواسته از میان مردم نمی داند؛ لذا ضمن اجرای مو به مو از پروژه های آمریکا و غرب و با اتکای به آنها قدرتش را تضمین شده می داند.

نظر شما چیست در این مورد؟


  جواد امیری ـ‌ خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
زلاله
چهار شنبه 27 سرطان 1397
اشرف غنی تعصبات قومی را دامن میزند و همچنین غنی با تعدیل قانون ثبت احوال نفوس نیز درپی حذف هویت های اقوام می باشد .
-
چهار شنبه 27 سرطان 1397
درقرن بیست ویک برای ازبین تعصبات قومی وقبیلوی، یگانه راه حل در افغانستان کنونی، تغیر نام قومی افغانستان است که اساس تعصب های قومی پنداشته میشود.
Khorasani
چهار شنبه 27 سرطان 1397
رژیم منفور غنی احمدزی فاشیست به حمایه و دستور انگلیس و امریکا با سرکوبی نیرو های ضد طالب و داعش در پلان تبدیلی شمال به جای وزیرستان است .
همایون صادقی
چهار شنبه 27 سرطان 1397
غنی آخرین نماد فاشیزم و شوونیزم افغانوالی ( پشتونوالی ) است . غنی آخرین میخ را بر تابوت این هیولای وحشت و انسانخوار قبیله ای می کوبد . با رفتن غنی فاشیزم افغان میسوزد ، آتش میگیرد ، دود میشود و در آسمانها ناپدید . انگلیس و آمریکا آن قدرت سابق نیست آنها دیگر از پا افتاده و در برابر قدرت های نو جهانی موش شده اند. تا کی و تا کجا، فاشیزم اوغانی این چچ را در پشت خود انتقال خواهد داد . حالا خودش در سوراخ جا نمیشود ناگزیر ، بلاخره این چچ بربریت اوغانی را رها کرده و فرار را بر قرار رجحان خواهد داد .