Share/Save/Bookmark

کد مطلب :67325
تاریخ انتشار : پنج شنبه 18 اسد 1397 ساعت : 09:30:09

استخبارات پاکستان در حال تقویت گروه تروریستی «البدر» بر علیه منافع هند و افغانستان در منطقه می‌باشد

ویبسایت خبری دی.ان.ای هند در گزارشی نوشت: آخرین گزارش های استخباراتی نشان می دهد سرویس استخباراتی پاکستان تمام توان خود را برای تقویت گروه تروریستی نه چندان مشهور البدر به کار بسته تا این گروه علیه منافع هند و افغانستان در منطقه اقدام کنند.

گزارش وزارت امور داخله هند به پلان توطیه آمیز گسترده ای اشاره می کند که در آن گروه البدر اقدام به حملات تروریستی همزمان در هند و افغانستان نموده تا به نوعی توجهات از پاکستان برداشته شود.

براساس گزارش دیگری از آژانس خبررسانی زی نیوز هند، گروه تروریستی البدر در سه ماه گذشته حدود 15 نفر را جذب خود نموده است که سه نفر از این ها متعلق به پولواما و شوپیان می باشند. ماه گذشته و در میان جمعی از مردم در کشمیر تحت حاکمیت پاکستان، رهبر البدر با نام بخت ضامن اعلام کرد در آینده ای نزدیک، گروه وی صدای مردم کشمیر خواهد شد.

علاوه براین، گروه البدر ویدیویی تهدیدآمیز با مضمون حملات گسترده تر در افغانستان و هند نشر نموده است. در این ویدیو که 5 جون 2018 نشر شد قوماندانی البدر از نیروهای بومی کشمیر که در حملات راکتی پولواما مجروح شده اند، دلجویی نمود. وی اعلام کرد: البدر در حال حاضر 100 نیروی آماده داشته و در هفته های آتی 200 نفر دیگر نیز به جمع آن ها خواهد پیوست.

گزارشات استخباراتی نشان می دهد البدر تمام تلاش خود را برای تامین مالی حملات تروریستی در هند و افغانستان به کار بسته است. بخش بزرگی از این کمک ها در ایام عید سعید قربان به دست خواهد آمد. قرار است لشکر طیبه و جیش محمد نیز البدر را در این مسیر همراهی نمایند. در ادامه آمده است: گروه البدر ابتدا در افغانستان فعالیت خود را آغاز کرد، سپس عملیات های خود در هند را در سال 1998 شروع نمود.

گزارشات استخباراتی نشان می دهد جیش محمد نیز بودیجه آموزش نظامی خود را از سرویس استخباراتی پاکستان دریافت می کند و در حقیقت آی.اس.آی به تازه گی کمپ آموزشی جدیدی را در کشمیر تحت حاکمیت پاکستان برای جیش محمد ایجاد نموده است. جیش محمد تحت قوماندانی مسعود اظهر در کشمیر بسیار فعال بوده و در انترنت با نام انصار جیش کانال های خبری راه اندازی نموده است. شنود مکالمات تروریست ها از سوی هند نشان می دهد مسعود اظهر ادعا کرده از طریق نیروهایش در لکنهو، دهلی و بمبئی در هند حضور خود را گسترش خواهد داد.


  منبع:‌ آریانیوز

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد